piątek, 10 maja 2024r.

Krok bliżej, krok dalej (multimedia)

Podlasie Sokołów Podlaski dzięki wygranej 4:1 z Naprzodem Skórzec przybliżyło się do utrzymania w V lidze. Drużynie Kamila Gołosia nic już nie pomoże.

Od początku meczu lepiej prezentowali się sokołowianie. Drużyna prowadzona od niedawna przez Piotra Kardasa potrzebowała 12 minut, aby objąć prowadzenie. Z rzutu wolnego Marcina Woźniaka zaskoczył Mateusz Omieciuch. Z ławki Naprzodu dało się usłyszeć głośne protesty przeciwko decyzji sędziego o podyktowaniu rzutu wolnego, lecz arbiter nie zmienił zdania. W 24 minucie goście ze Skórca mieli kolejny powód do pomstowania na arbitra. W 24 minucie Jarosław Kisiel starł się z Omieciuchem na 18 metrze. Pomocnik Naprzodu faulował i obejrzał żółtą kartkę, a że to było jego drugie typu upomnienie to na ponad godzinę osłabił swój zespół. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Omieciuch ustrzelił dublet. Po strzale z pola karnego piłka przeszła pod pachą Woźniaka i wylądowała w bramce. Do przerwy było 2:0 dla sokołowian.

W jednej z pierwszych akcji po przerwie Jakub Kozaczuk obsłużył Jewhena Pyłypczuka, a ten popisał się mocnym i celnym uderzeniem w okolice okienka bramki. Podlasie zadowoliło się prowadzeniem, a mecz zrobił się jałowy. Na kolejne emocje przyszło poczekać do 66 minuty. To wtedy Patryk Szachnowski wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Mateusza Bartoszewskiego. Podrażnione Podlasie ruszyło do ataków ze wzmożoną siłą. Udało się wykorzystać jedną z kilku sytuacji. W 84 minucie jeden z najniższych na boisku Paweł Piotrowski trafił z głowy. Drużyna Kardasa wygrała 4:1 i zrobiła krok ku utrzymaniu w V lidze. Z kolei Naprzodu już nawet cud nie uratuje przed powrotem po trzech latach do siedleckiej okręgówki.

4 maja o 16:00 Podlasie zagra w Mrozach z Watrą. Tego samego dnia, tyle że o 12:00, Naprzód zagra w Radomiu z rezerwami Radomiaka.

« z 2 »

27.04.24, 16:00 – Sokołów Podlaski

V liga: Podlasie Sokołów Podlaski – Naprzód Skórzec 4:1 (2:0)

Bramki: Mateusz Omieciuch 12, 40, Jewhen Pyłypczuk 47, Paweł Piotrowski 84 – Patryk Szachnowski 66 (k)

Podlasie: 1. Marcin Adamiak – 13. Adam Zając, 23. Dawid Ardej, 25. Michał Panfunik, 8. Jarosław Szach (46, 2. Paweł Piotrowski) – 17. Dominik Krupa (46, 20. Michał Piotrowski), 9. Mateusz Bartoszewski (66, 16. Hubert Fabisiak), 19. Marcin Siedlecki (77, 15. Kacper Retko), 4. Michał Markiewicz (33. 18. Jewhen Pyłypczuk) – 7. Mateusz Omieciuch, 14. Jakub Kozaczuk (77, 11. Paweł Buzczyński)

Naprzód: 99. Marcin Woźniak – 3. Kuba Prachnio, 15. Israel Kyungu, 5. Patryk Szachnowski, 20. Smit Vikas Naik – 23. Igor Łęczycki (69, 6. Patryk Sierociuk), 11. Radosław Droń (55, 17. Vitor Gabriel), 8. Jarosław Kisiel, 10. Michał Mruz (88, 14. Jan Szczepaniak), 16. Kacper Pawlik (80, 18. Mateusz Chmielewski) – 9. Priestley Boateng (46, 7. Mateusz Stankiewicz)

Żółte kartki: Jarosław Szach 16, Michał Panufnik 19, Dominik Krupa 42, Mateusz Bartoszewski 54, Marcin Adamiak 65, Hubert Fabisiak 68 – Jarosław Kisiel 4, 24, Patryk Szachnowski 19

Czerwona kartka: Jarosław Kisiel 24 (Naprzód, za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)