czwartek, 9 maja 2024r.

ULKS Gołąbek w pogoni za czołówką (fotogaleria)

Po wygranej z Fenixem Siennica strata ULKS Gołąbek do podium zmniejszyła się do pięciu punktów.

W pierwszych minutach w grze drużyny Adriana Czerskiego było widać dużą ochotę do gry i chęć jak najszybszego strzelenia gola. Już w 2 minucie przed znaką szansą po podaniu Szymona Skóry stanął Kamil Mamcarz, jednak z jego strzałem poradził sobie Mateusz Nowakowski. ULKS stwarzał spore zagrożenie po stałych fragmentach gry, jednak żaden z nich nie przyniósł powodzenia w postaci trafienia. W 11 minucie Nowakowski źle rozpoczął atak ręką, piłkę przejął Damian Rytel, ale jego próba lobu nie zaskoczyła golkipera gości. Fenix odpowiedział strzałem Dariusza Osicy, z którym poradził sobie Mateusz Małczuk. Drugi kwadrans spotkania nie obfitował w podbramkowe spięcia. W 31 minucie Nowakowski obronił strzał Skóry z bliska. Bramkarz drużyny z Siennicy błysnął ponownie w 34 minucie po niezłym strzale Michała Kruszewskiego z rzutu wolnego. Kilka chwil później Roman Bilinśkyj otrzymał podanie od Rytla, ale uderzył tuż obok bramki. Do przerwy było 0:0.

W 59 minucie Gołąbek dopiął swego. Jakub Ejsymont zamknął akcję i pewnym strzałem pokonał Nowakowskiego. Fenix odpowiedział główką Piotra Markowskiego. Małczuk był jednak górą. W 70 minucie Markowski podał do Karola Szczęsnego, który próbował doprowadzić do remisu technicznym strzałem. Małczuk zanotował efektowną i skuteczną interwencję. W 76 minucie Fenix doprowadził do wyrównania. Szczęsny odnalazł się w podbramkowej krzątaninie po wrzucie z autu. Odpowiedź Gołąbka była natychmiastowa. W 77 minucie Kacper Nastaga sfaulował Damiana Chłopka w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, a Michał Kruszewski wymierzył sprawiedliwość. Kilka chwil później Ejsymont miał szansę na dublet, ale jego strzał z głowy został obroniony przez Nowakowskiego. Ostatecznie drużyna z gminy Skórzec wygrała 2:1.

1 maja o 12:00 ULKS Gołąbek zagra w Zbuczynie z Wektrą.

« z 2 »

27.04.24, 11:05 – Gołąbek

Liga okręgowa: ULKS Gołąbek – Fenix Siennica

Bramki: Jakub Ejsymont 59, Michał Kruszewski 78 (k) – Karol Szczęsny 76

Gołąbek: 1. Mateusz Małczuk – 4. Mateusz Michalak, 6. Marcin Olszewski, 13. Adrian Czerski (90+2, 19. Piotr Wikiera) – 20. Jakub Ejsymont (90+3, 9. Albert Ziółkowski), 21. Damian Rytel (85, 15. Mariusz Olszewski), 11. Roman Bilinśkyj, 7. Kamil Mamcarz, 42. Szymon Skóra (73, 8. Michał Czarczyński) – 10. Michał Kruszewski (88, 23. Karol  Kruszewski), 14. Michał Sulej (61, 17. Damian Chłopek)

Fenix: 1. Mateusz Nowakowski – 2. Bartosz Miros, 16. Kacper Nastaga, 27. Karol Szczęsny, 7. Piotr Markowski – 9. Kamil Walas (73, 15. Paweł Posiewka), 10. Konrad Pawlak (86, 3. Konrad Okrzeja), 17. Dariusz Osica (79, 6. Kacper Zagrabski), 19. Karol Szczęsny, 5. Kamil Rutkowski (56, 14. Mikołaj Góras) – 23. Michał Jaworski

Żółte kartki: Albert Ziółkowski (w przerwie) – Karol Szczęsny 71, Piotr Markowski 89

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)