wtorek, 14 maja 2024r.

Armia wróciła na zwycięską ścieżkę (multimedia)

Armia Żelków wygrała 3:1 z LKS Ostrówek. To pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Macieja Osieja.

Po ostatnich nieudanych spotkaniach Armia miała klarowny cel w postaci zwycięstwa. Drużyna z gminy Siedlce mogła objąc prowadzenie już po kilkudziesięciu sekundach gry, jednak Karol Niegowski po opanowaniu dalekiego podania trafił w Kacprza Decyka, a dobitka Grzegorza Tchórzewskiego była nieudana. W 10 minucie kapitan Armii miał kolejną okazję, ale znowu zabrakło mu spokoju przy finalizacji. Goście z powiatu węgrowskiego odpowiedzieli strzałem Pawła Oniśka, który był następstwem błędu Michała Kozaczuka. W drugim i trzecim kwadransie podbramkowych spięć było jak na lekarstwo, choć to Armia prezentowała się lepiej. Do przerwy było 0:0.

Impas przełamał Łukasz Pucyk w 57 minucie, który oddał kontrujący strzał po dograniu Karola Niegowskiego. Chwilę wcześniej kapitan Armii ostemplował poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzału z głowy. W 64 minucie Piotr Niegowski odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i z bliska pokonał Decyka. W 70 minucie rezerwowy Mateusz Wójcik przestrzelił po błędzie bramkarza LKS. Chwilę później Jakub Niegowski otrzymał podanie na wolne pole, trącił piłkę obok Decyka i wpakował futbolówkę do pustej bramki. LKS Ostrówek odpowiedział golem Mariusza Kopacza z rzutu wolnego. W końcówce obie drużyny miały swoje okazje, lecz ustalony na 3:1 rezultat już się nie zmienił.

5 maja o 11:00 Armia zagra w Gończycach z Wilgą Miastków Kościelny.

« z 2 »

28.04.24, 16:00 – Chodów

Klasa A: Armia Żelków – LKS Ostrówek 3:1 (0:0)

Bramki: Łukasz Pucyk 57, Piotr Niegowski 64, Jakub Niegowski 72 – Mariusz Kopacz 73

Armia: 30. Przemysław Jakimiak – 6. Marcin Dąbrowski, 14. Michał Kozaczuk, 26. Kamil Siekierka, 21. Piotr Księżopolski – 97. Krystian Anusiewicz (58, 27. Rafał Zin), 11. Piotr Niegowski, 16. Łukasz Pucyk (78, 34. Paweł Lewczuk), 2. Jakub Niegowski – 19. Grzegorz Tchórzewski (46, 33. Mateusz Wójcik), 10. Karol Niegowski

Ostrówek: 12. Kacper Decyk – 3. Jakub Rogala (71, 15. Michał Rydzewski), 19. Hubert Zach, 17. Wojtek Przyborowski, 4, Maksymilian Kopania – 11. Paweł Oniśk, 8. Krystian Zasłona, 5. Krzysztof Nurkiewicz, 77. Damian Grotkowski (87, 13. Przemysław Bala), 9. Mariusz Kopacz – 10. Sebastian Polewski

Żółta kartka: Rafał Zin 84

Sędzia: Jakub Biarda (Siedlce)