środa, 15 maja 2024r.

Majówka zaczęła się w Kotuniu (multimedia)

28 kwietnia w Kotuniu odbył się Pierwszomajowy bieg, marsz i wyścig rowerowy o puchar Wójta Gminy Kotuń.

W Pierwszomajowym biegu, marszu i wyścigu rowerowym o puchar Wójta Gminy Kotuń wzięło udział wielu miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy postanowili rozpocząć przedłużoną majówkę właśnie w Kotuniu.

– To już tradycja, że w Kotuniu mile spędzamy czas łącząc pamięć o historii, aktywność fizyczną i rekreację. Przy okazji naszych zawodów każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko amatorzy sportu, ale nawet miłośnicy dobrego jedzenia czy chętni na zakup roślin – powiedział Grzegorz Góral, wójt gminy Kotuń.

Kolarze mieli do pokonania 30-kilometrową trasę. Wśród panów najszybciej się z nią uporał Mikołaj Chocieszyński. O długość koła za nim na metę wpadł Kamil Długołędzki. Trzeci był Sebastian Duda. Wśród pań wygrała Izabela Adamczyk, który wygrała zaciętą walkę na finiszu z Dorotą Urbanik. Najniższy stopień na podium zajęła Katarzyna Filim.

« z 3 »

W kategorii open biegu na 7 km najlepszą trójkę wśród panów stworzyli Piotr Kajda, Sylwester Wójcik oraz Sebastian Duda. Wśród pań wygrała Renata Grzechnik, druga była Agnieszka Kalata, zaś trzecia Olga Paderewska. Nagrodzono również biegaczy, którzy pokonali trasę z flagami. Łukasz Danielak był pierwszy w tej kategorii, Michał Michalak – drugi, a Marcin Mazurczak – trzeci. Jeżeli chodzi o panie to wygrała Monika Osińska, przed Anną Lewandowską i Aliną Szysz.

Jeżeli chodzi o nordic walking to zmagania mężczyzn wygrał Sylwester Męczyński, drugi był Maurycy Rejowski, a trzeci Wojciech Szewczak. Wśród kobiet zwyciężyła Alicja Słowińska, przed Małgorzatą Ziemską i Magdaleną Wysocką.

Nie zabrakło również tradycyjnych biegów dzieci. Najmłodsi uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. W kategorii do sześciu lat zwyciężyli Nikodem Wiewiórka i Nikola Wereda. W grupie wiekowej 7-10 lat najszybciej na metę dotarli Aleksander Wiewiórka i Alicja Biernacka. Wśród najstarszych (11-15 lat) zwyciężyli Maciej Cabaj i Kinga Orzyłowska.

Przy okazji wydarzenia prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz Mateusz Pęszkala, małego mieszkańca gminy Kotuń potrzebującego wsparcia. Na dalszą rehabilitację chłopczyka zebrano ponad 6500 złotych.