sobota, 27 lipca 2024r.

W Święto Pracy Wektra zapracowała na zwycięstwo (multimedia)

Piłkarze Wektry Zbuczyn i ULKS Gołąbek nie mieli wolnego w Święto Pracy. Lepszą robotę w starciu najlepiej punktujących drużyn – obok Pogoni II Siedlce – w 2024 roku wykonał team Damiana Krasuskiego, który wygrał 3:0.

ULKS rozegrał w 2024 roku osiem spotkań. W siedmiu meczach drużyna z gminy Skórzec celebrowała zwycięstwo siedem razy, zaś tylko po jednym starciu znalazła się na tarczy. Wektra zanotowała komplet zwycięstw w sześciu spotkaniach.

Spotknie mogło znakomicie ułożyć się dla drużyny przyjezdnej. W 3 minucie po strzale Damiana Chłopka piłka trafiła w rękę jednego z piłkarzy Wektry. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Kruszewski, ale Ernest Zbieć wyczuł jego intencję. Kapitan ULKS jeszcze dobijał, ale jego repeta była niecelna. Po około kwadransie Wektra wjechała na właściwe tory. W 16 minucie centrę Pawła Klewka na bramkę strzałem z głowy zamienił Jakub Bobryk. W 20 minucie strzelec powinien zamienić się miejscami z asystentem, ale w najważniejszym momencie zabrakło precyzji. W 29 minucie starszy z braci Bobryków skompletował dublet, finalizując podanie Michała Wereszczyńskiego. W końcówce pierwszej połowy szczęście uśmiechnęło się do miejscowych. W akcji obronnej główkował Emil Michalak, a piłka spadła na poprzeczkę. Do przerwy było 2:0 dla wicelidera ze Zbuczyna.

Goście z gminy Skórzec odważnie rozpoczęli drugą połowę, jednak to Wektra miała 100-procentową sytuację na zamknięcie meczu. W  49 minucie Wereszczyński wyłożył piłkę Jakubowi Bobrykowi, a ten trafił w dobrze ustawionego Bartosza Pipowskiego. Kwadrans później autor dwóch bramek podał do Klewka, a ten ustrzelił golkipera rywali, któremu na dodatek w sukurs przyszedł słupek. W 80 minucie wydawało się, że już nic nie uchroni ULKS Gołąbek od utraty trzeciej bramki. Pipowski odbił strzał Krystiana Musiejczuka, Wereszczyński przejął piłkę i podał wzdłuż bramki do Jakuba Bobryka, który niespodziewanie przestrzelił. W 88 minucie najlepszy strzelec Wektry, i siedleckiej okręgówki, wreszcie dopiął swego. Jakub Bobryk skompletował hat tricka po dograniu swojego młodszego brata – Michała Bobryka. Snajper Wektry powtórzył swój wyczyn z jesieni, kiedy w Gołąbku również trafił trzykrotnie.

Wektra po wygranej 3:0 kontynuuje pogoń za rezerwami Pogoni Siedlce, które przewodzą w tabeli z dorobkiem 61 punktów.

12 maja o 17:00 Wektra zagra w Łosicach z ŁDK. W dokładnie tym samym terminie ULKS podejmie Zryw Sobolew.

« z 3 »

01.05.24, 12:00 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – ULKS Gołąbek 3:0 (2:0)

Bramki: Jakub Bobryk 16, 29, 88

W 4 minucie Michał Kruszewski (Gołąbek) nie wykorzystał rzutu karnego (Ernest Zbieć obronił).

Wektra: 91. Errnest Zbieć – 9. Krystian Zbieć, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 87. Miłosz Lubelski (84, 3. Michał Bobryk), 19. Przemysław Jasiński (90, 5. Kamil Golec), 27. Krystian Musiejczuk, 7. Paweł Klewek (70, 14. Hubert Lubelski), 22. Michał Wereszczyński (82, 6. Damian Prokurat) – 10. Jakub Bobryk (90, 26. Rafał Skolimowski)

Gołąbek: 99. Bartosz Pipowski – 4. Mateusz Michalak (71, 19. Piotr Wikiera), 13. Adrian Czerski (82, 23. Karol Kruszewski), 9. Albert Ziółkowski – 20. Jakub Ejsymont, 21. Damian Rytel (46, 8. Michał Czarczyński), 11. Roman Bilinśkyj, 7. Kamil Mamcarz, 42. Szymon Skóra (46, 3. Hubert Wrzosek) – 10. Michał Kruszewski , 17. Damian Chłopek

Żółte kartki: Przemysław Jasiński 69 – Szymon Skóra 62 (na ławce), Roman Bilinśkyj 77

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)