niedziela, 19 maja 2024r.

W regionie: Amazonka zgarnęła trzy punkty

Na zakończenie majówki Amazonka Wiśniew pokonała u siebie Błękitnych Stoczek 4:1.

Po wyrównanym spotkaniu w lepszych humorach byli zawodnicy z Wiśniewa. Choć w meczu okazji bramkowych nie było zbyt wiele, ostatecznie udało się osiągnąć w meczu z Błękitnymi trzybramkową przewagę. W 19 minucie wynik otworzył Tomasz Borkowski, wykorzystując dogranie Mateusza Kacprzaka. Odpowiedzieć mogli goście, ale w słupek trafił Łukasz Wierzbicki. W końcówce odsłony dwie okazji Amazonki po uderzeniach Mateusza Kacprzaka i Tomasza Borkowskiego nie zostały wykorzystane.

Kilka minut po zmianie stron Amazonka miała doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenia. W polu karnym przez Cezarego Bezubika sfaulowany został Mateusz Kacprzak i sędzia wskazał na wapno. Z rzutu karnego uderzył Patryk Ciulak i jego strzał skutecznie obronił Bartosz Kowalczyk. W 68 minucie piłka znalazła się jednak w siatce gości. Indywidualną akcją w szesnastce Błękitnych popisał się Krasuski i było 2:0. Do końca meczu zespół ze Stoczka walczył o zmianę rezultatu. Udało się to w 84 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Grzegorz Lipka-Chudzik. Kiedy wydawało się, że goście poczuli krew i będą dążyć do wyrównania, skarcili ich rezerwowi Amazonki. Najpierw po podaniu Aleksandra Kacprzaka Grzegorz Gaj na raty pokonał Kowalczyka, a za chwilę Rafał Pieńkowski ograł golkipera przyjezdnych i głową skierował piłkę do siatki.

W następnej kolejce Amazonka w hicie kolejki zmierzy się na wyjeździe z GKS Andrzejewo (12 maja, 14:00), zaś Błękitni Stoczek podejmą u siebie lidera – Zorzę Sterdyń (11 maja, 17:00).

05.05.24, 17:00 – Wiśniew

Klasa B: Amazonka Wiśniew – Błękitni Stoczek 4:1 (1:0)

Bramki: Tomasz Borkowski 19, Sebastian Krasuski 68, Grzegorz Gaj 90+1, Rafał Pieńkowski 90+2 – Grzegorz Lipka-Chudzik 84

W 55 minucie Patryk Ciulak (Amazonka) nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Kowalczyk obronił).

Amazonka: 12. Patryk Izdebski – 93. Erwin Wyżywniak (76, 20. Robert Chojecki), 2. Konrad Czarnacki, 6. Kamil Woźniak – 9. Mateusz Kacprzak, 63. Łukasz Suchożebrski (60, 21. Maciej Woźniak), 10. Mateusz Cabaj (73, 19. Hubert Gorzkowski), 11. Sebastian Krasuski, 16. Dominik Pszkit (60, 26. Grzegorz Gaj) – 14. Tomasz Borkowski (67, 24. Aleksander Kacprzak), 98. Patryk Ciulak (76, 7. Rafał Pieńkowski)

Błękitni: 1. Bartosz Kowalczyk – 2. Michał Pachnik (43, 11. Krystian Nozderka), 5. Sławomir Oniśk, 7. Kamil Strąk, 19. Cezary Bezubik (72, 13. Radosław Nowak) – 15. Wojciech Oniśk (58, 4. Wojciech Rusiniak), 6. Adrian Paciorek, 17. Zbigniew Gago, 10. Bartosz Nowak, 3. Łukasz Wierzbicki – 16. Grzegorz Lipka-Chudzik

Sędzia: Stanisław Witkowski (Siedlce)