poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Echa meczu Zagłębie II – Pogoń

W niedzielne popołudnie Pogoń Siedlce wygrała z Zagłębiem II w Lubinie. Jakie są echa tego pojedynku?

BLISKO, CORAZ BLIŻEJ

Pogoń zależy od siebie. To ważna informacja na finiszu drugoligowego wyścigu. W 32 kolejce dwaj najgroźniejsi rywale siedlczan – KKS Kalisz i Kotwica Kołobrzeg – zmierzą się ze sobą, a Pogoń dwa dni później zagra u siebie z GKS Jastrzębie. 13 maja to dobry termin na przypieczętowanie wyczekiwanego awansu do I ligi…

PRAWIE BEZBŁĘDNI Z REZERWAMI

1:1 i 2:1 z ŁKS II Łódź, 4:0 i 2:0 z Lechem II Poznań, 2:1 i 2:0 z Zagłębiem II Lubin. Pogoniści ugrali 16 na 18 możliwych punktów w starciach z rezerwami. To ponad 29% ogólnego dorobku biało-niebieskich.

W POGONI ZA FIRUSEM

Cezary Demianiuk w 215 ligowym meczu w barwach Pogoni zdobył 39 bramkę. Tym samym w klasyfikacji najlepszych strzelców w obecnym stuleciu zrównał się z drugim Maciejem Florczukiem. Strata do liderującego Łukasza Firusa wynosi 41 trafień.

WYJAZDOWA POTĘGA

Nikt nie punktuje tak dobrze w delegacjach jak Pogoń. Osiem zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki – to robi wrażenie. Lubin był jednym z najdalszych, a zarazem przedostatnim, wyjazdem siedlczan w sezonie 2023-24. Zwieńczeniem będzie krótka i – miejmy nadzieję – przyjemna podróż do Puław w ramach 34 kolejki.

 

źródło: własne; foto: MKP Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;