sobota, 27 lipca 2024r.

Wektra po(d)biła Łosice (multimedia)

Walec ze Zbuczyna rozjechał kolejnego rywala. Wektra wygrała 4:0 na gorącym terenie w Łosicach.

Uprzedzając fakty, Wektra była zdecydowanie lepsza i zasłużenie zwyciężyła. W 4 minucie Michał Wereszczyński uderzył zza pola karnego tuż obok słupka. Chwilę później Kamil Bobryk przestrzelił z dystansu. W 18 minucie po rzucie rożnym zgrywał Emil Michalak, a Przemysław Jasiński z bliska wpakował futbolówkę do bramki. Sędziowie przez dłuższą chwilę zastanawiali się nad uznaniem trafienia, ale główny arbiter po namyśle słusznie wskazał na środek. Minutę później powinno być 2:0, ale Paweł Klewek uderzył wyraźnie za mocno po dograniu Jakuba Bobryka. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 24 minucie Klewek zrobił co do niego należało po wyłożeniu Miłosza Lubelskiego. Jedyną godną odnotowania szansą ŁDK w pierwszej połowie był niecelny strzał Mateusza Chmielnickiego.

Pomimo licznych roszad po obu stronach Wektra dominowała w drugiej połowie. W 55 minucie Kamil Kasjaniuk uderzył nad bramką z ostrego kąta. Odpowiedź Wektry była konkretna. Wereszczyński zabawił się z rywalami w ich polu karnym i oddał płaski strzał, który pod pachą przepuścił Bartłomiej Radziwonka. W 73 minucie na bramkę ŁDK pognał Jakub Bobryk i oddał groźny strzał. Łosicki golkiper szczęśliwie zbił piłkę na słupek. W 84 minucie Bartłomiej Radziwonka nie zdołał zastopować centrostrzału Kamila Bobryka. To trafienie było ozdobą spotkania. Wektra mogła zadać jeszcze jeden cios. W końcówce Przemysław Radziwonka wyciął Jakuba Bobryka we własnej szesnastce, a sędzia bez cienia zawahania wskazał na wapno. Snajper wicelidera siedleckiej okręgówki przegrał pojedynek z 11 metrów z Bartłomiej Radziwonką. Wektra wygrała 4:0.

18 maja o 17:00 Wektra w meczu na szczycie siedleckiej okręgówki podejmie rezerwy Pogoni Siedlce.

« z 2 »

12.05.24, 17:00 – Łosice

Liga okręgowa: ŁDK Łosice – Wektra Zbuczyn 0:4 (0:2)

Bramki: Przemysław Jasiński 18, Paweł Klewek 24, Michał Wereszczyński 56, Kamil Bobryk 84

W 88 minucie Jakub Bobryk (Wektra) nie wykorzystał rzutu karnego (Bartłomiej Radziwonka obronił).

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 25. Mikołaj Kasjaniuk, 5. Aleksandr Suchonow, 3. Przemysław Radziwonka, 8. Paweł Sawtyruk (81, 26. Sebastian Bartoszuk) – 17. Kamil Kasjaniuk, 24. Dawid Ułasiuk, 19. Mateusz Chmielnicki (68, 23. Kajetan Rosiak), 35. Łukasz Naumiuk (68, 14. Filip Izdebski), 18. Cezary Chraszcz (46, 15. Bartłomiej Olędzki) – 9. Maciej Szpura (72, 20. Paweł Niciporuk)

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 33. Kamil Bobryk (90, 15. Wojciech Krasuski), 19. Przemysław Jasiński, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat (58, 18. Jakub Grodzicki) – 9. Krystian Zbieć (70, 3. Michał Bobryk), 27. Krystian Musiejczuk (82, 5. Kamil Golec), 87. Miłosz Lubelski (85, 26. Rafał Skolimowski), 7. Paweł Klewek (58, 34. Bartosz Karczmarek), 22. Michał Wereszczyński (72, 14. Hubert Lubelski) – 10. Jakub Bobryk

Żółte kartki: Paweł Klewek 11 – Dawid Ułasiuk 44, Łukasz Naumiuk 53

Sędzia: Marcin Wojciechowski (Siedlce)