sobota, 27 lipca 2024r.

Akademicka Dycha po raz trzeci (fotogaleria)

19 maja odbyła się trzecia edycja Akademickiej Dychy.

Tuż po 9:00 na nową 10-kilometrową trasę biegu wyruszyło blisko 200 zawodników i zawodniczek. Kilka chwil po nich na starcie 5-kilometrówki zameldowała się setka kijkarzy. Gdy już wszyscy wymienieni uporali się z trasą do doszło do zmagań sztafet.

« z 7 »

Jeżeli chodzi o główny bieg to wygrał go Krzysztof Wasiewicz (Klub Kondycja Piaseczno). Drugi był Krzysztof Żebrowski (Fundacja Ultramaratonu Nadbużańskiego), zaś trzeci Maciej Czekański (Arkadiusz Gardzielewski Running Team). Wśród pań zwyciężyła Chrystyna Bohomiakowa (Stayer Run Club) z Odessy. Joanna Szmidt (19 Brygada Zmechanizowana) zajęła drugą lokatę. Trzecia była Agnieszka Ragus-Suszczyńska (Zabiegani Dobrowolscy).

WYNIKI

Najszybciej 5-kilometrową trasę NW pokonali Paweł Jagieła z Białej Podlaskiej oraz Jolanta Zapałowska z Siedlec.

WYNIKI NW

Wyścig był najważniejszą atrakcję, lecz nie jedyną. W okolicach Pałacu Ogińskich zlokalizowane zostały takie atrakcje jak m.in. grill czy strefa relaksu. Przed rektoratem UwS ustawiono też podium, na którym nagrodzonych najlepszych z najlepszych w poszczególnych kategoriach.