sobota, 27 lipca 2024r.

Tęcza bez szans w Wiśniewie (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew wygrała 4:0 z Tęczą Korczew w przedostatnim domowym meczu w sezonie 2023-24.

Przewaga Amazonki w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Drużyna Michała Artycha potrzebowała 19 minut, aby złamać opór outsidera z Korczewa. To wtedy Sebastian Krasuski dobił odbity od poprzeczki strzał Patryka Ciulaka. W 27 minucie po rzucie rożnym z bliska trafił Konrad Czarnacki. Asystę zanotował Erwin Wyżywniak. W końcówce pierwszej połowy dublet ustrzelił Krasuski. Napastnik gospodarzy celnie główkował po centrze Aleksandra Kacprzaka z rzutu rożnego. Do przerwy było 3:0 dla Amazonki.

Najciekawszym wydarzeniem drugiej połowy była zamiana miejsc pomiędzy Patrykiem Izdebskim a Krasuskim. Autor dwóch trafień stanął między słupkami, zaś golkiper przeniósł się do ataku. Izdebski nie zmarnował swojego czasu w polu i ustalił wynik spotkania na 4:0.

26 maja o 11:00 Amazonka zagra na wyjeździe z Olimpią Latowicz.

19.05.24, 18:00 – Wiśniew

Klasa B: Amazonka Wiśniew – Tęcza Korczew 4:0 (3:0)

Bramki: Sebastian Krasuski 19, 42, Konrad Czarnacki 27, Patryk Izdebski 70

Amazonka: 12. Patryk Izdebski – 93. Erwin Wyżywniak (46, 15. Patryk Banasiewicz), 63. Łukasz Suchożebrski, 6. Kamil Woźniak (46, 16. Dominik Pszkit) – 98. Patryk Ciulak, 2. Konrad Czarnacki (55, 99. Damian Sadokierski), 10. Mateusz Cabaj, 7. Rafał Pieńkowski, 24. Aleksander Kacprzak (55, 20. Robert Chojecki) – 14. Tomasz Borkowski (46, 21. Maciej Woźniak), 11. Sebastian Krasuski

od 60 minuty w bramce Amazonki stał Sebastian Krasuski

Tęcza: 1. Piotr Ciura – 5. Rafał Ciura, 24. Damian Sawuła, 20. Jakub Dąbrowski, 18. Kacper Wójciuk – 7. Kuba Gryć, 15. Adrian Wakuliński, 10. Paweł Kruk, 22. Łukasz Bobryk (80, 4. Robert Woźniak), 16. Marcel Schulz – 11. Bartłomiej Bogusz (55, 27. Paweł Kalinowski)

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)