czwartek, 13 czerwca 2024r.

W Grodzie Kraka o wyczekiwany brąz

2 czerwca 2024 roku – ta data może przejść do historii siedleckiego rugby. Tego dnia rugbiści Pogoni powalczą o brązowe medale mistrzostw Polski z Juvenią Kraków.

Przez całą wiosnę siedlczanie, zgodnie z nazwą klubu, gonili za miejscem gwarantującym udział w małym finale. Pogoniści nie zawiedli, wygrali wszystkie spotkania i kosztem Budowlanych Lublin finiszowali na czwartej lokacie. Rywalem MKS w meczu trzecie miejsce będzie Juvenia Kraków. Smoki zimowały na pozycji lidera, jednak wiosną nie prezentowały już tak wysokiej formy.

Pogoń ostatni raz fetowała medal mistrzostw Polski w 2019 roku. Było to zwieńczenie trzyletniej brązowej passy siedlczan. Pogoniści w latach 2017-19 byli gospodarzem małych finałów i kolejno pokonywali Lechię Gdańsk (dwukrotnie) i Skrę Warszawa. Juvenia po raz ostatni – i jedyny – wywalczyła brązowy medal w 2009 roku.

Finały rządzą się swoimi sprawami, ale nie sposób nie wspomnieć o wynikach pomiędzy Pogonią a Juvenią z rundy zasadniczej. Jesienią siedlczanie przegrali 10:32 na własnym boisku z kroczącymi od zwycięstwa do zwycięstwa Smokami. W wiosennym rewanżu Pogoń wygrała 21:17. Jak będzie teraz?

Początek niedzielnego meczu o 15:00.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;