sobota, 27 lipca 2024r.

Zrobili to! Pogoń górą w małym finale Ekstraligi!!! (multimedia)

Rugbiści z Siedlec nadal są niepokonani w 2024 roku. W pełni zasłużona wygrana w Krakowie z Juvenią przesądziła o tym, że na ich szyjach zawisły brązowe krążki.

Przed małym finałem obie drużyny wspólnie z kibicami odśpiewały hymn Polski. Siedlczanie byli pozytywnie nakręceni możliwością zdobycia piątego medalu w historii, zaś Juvenia marzyła o drugim krążku.

Pierwsza połowa nie była przesadnie efektowna. Pogoniści prezentowali się ciut lepiej od gospodarzy, ale gra z obu stron była nerwowa. Błędami indywidualnymi można byłoby obdzielić dwa całe spotkania. W pierwszej połowie punkty były zdobywane jedynie z rzutów karnych. Dwie z trzech prób Pogoni wykorzystał Daniel Gdula, zaś Riaan van Zyl zadbał o jedyną zdobycz rugbistów z Grodu Kraka. Do przerwy było 6:3 dla Pogoni.

Po kwadransie gry w drugiej połowie wreszcie jeden z zawodników zdołał przyłożyć. Dokonał tego Vaha Halaifonua. Przyłożenie reprezentanta Polski było efektem znakomitej pracy młynarzy. Po podwyższeniu Gduli na tablicy pojawił się wynik 13:3 na korzyść siedlczan. Juvenia nie złożyła broni. Po okresie naporu piłkę na polu punktowym położył Mateusz Polakiewicz. Po podwyższeniu Van Zyla przewaga Pogoni zmniejszyła się do trzech oczek (13:10). Na odpowiedź siedlczan nie trzeba było długo czekać. Zabójczy atak prawą flanką przeprowadzili Przemysław Rajewski, Kacper Skup oraz Martin Mangongo. Ten ostatni przyłożył i uspokoił sytuację na boisku.

Tylko na moment, ponieważ sędzia musiał wyrzucił dwóch zawodników po bójce jaka się wywiązała po jednej z akcji. Pogoniści musieli sobie radzić w 13, ale i tak dali radę. Gdula celnie kopnął z karnego, Witalij Kramarenko przyłożył, a wynik na 30:10 ustalił kopacz Pogoni.

Po końcowym gwizdku siedlczanie fetowali zasłużoną wygraną, medal i całą wiosnę, w trakcie której nikt nie znalazł na nich sposobu. Brązowe krążki wręczali Pogonistom trener reprezentacji Polski Tomasz Stępień oraz prezes Juvenii Rafał Budka.

« z 5 »

02.06.24, 15:00 – Kraków

Mecz o 3 miejsce Ekstraligi: Juvenia Kraków – Awenta MKS Pogoń Siedlce 10:30 (3:6)

Punkty: Mateusz Polakiewicz 5 (P), Riaan van Zyl 3 (K), 2 (pd) – Daniel Gdula 15 (3 K, 3 pd), Vaha Halaifonua 5 (P), Witalij Kramarenko 5 (P), Martin Mangongo 5 (P)

Juvenia: 1. Chemigan Beukes, 2. Jerzy Głowacki (57, 17. Andriej Maciuk), 3. Peet Vorster (22, 16. Marcin Siemaszko), 4. Conwill Draghoender, 25. Denzil van Wyk (77, 19. Tomir Wiertek), 6. Radion Jaworszczuk (64, 21. Maciej Dorywalski), 7. Marcin Morus, 8. Oderich Mouton, 9. Riaan van Zyl, 10. Andriej Ławtakow, 11. Rafał Lewicki, 12. Mateusz Polakiewicz, 13. Michał Jurczyński, 14. Patrick Różycki, 23. Patryk Sakwa (70, 22. Grzegorz Gołębiowski)

Pogoń: 1. Witalij Kramarenko, 2. Adrian Chróściel (79, 12. Igor Struczkowśkyj), 3. Petelo Po’uhila, 4. Ołeksandr Szewczenko, 5. Arkadiusz Janeczko (53, 19. Mateusz Gołuchowski), 6. Jan Cal (52, 20. Grzegorz Muszyński), 7. Michał Mirosz, 8. Vaha Halaifonua (78, 18. Sebastian Kostałkowski), 9. Jędrzej Nowicki (78, 21. Daniel Trybus), 24. Daniel Gdula, 11. Krystian Adamiak, 13. Robert Bosiacki, 17. Przemysław Rajewski (57, 22. Paul Walters), 14. Kacper Skup (68, 23. Łukasz Korneć), 27. Martin Mangongo

Żółta kartka: Jędrzej Nowicki

Czerwone kartki: Maciej Dorywalski – Petelo Po’uhila

Sędzia: Dominik Jastrzębski (Pomorski OZR)