sobota, 27 lipca 2024r.

Z Armią znów na remis (multimedia)

Trzeci zespół MKP Pogoń zremisował w Chodowie z Armią Żelków 1:1.

W 8 minucie z boku pola karnego uderzał Jakub Niegowski, ale dobrze w bramce spisał się Jacek Kozaczyński. Chwilę później po drugiej stronie boiska blisko samobójczej bramki był Kamil Siekierka. 13 minuta przyniosła okazję Macieja Wróbla, który niecelnie główkował po rzucie rożnym. Kilka minut potem Karol Niegowski strzelił z 18 metrów wprost w siedleckiego bramkarza. Odpowiedzieli Pogoniści uderzeniem Dawida Jastrzębskiego, którego strzał obronił Przemysław Jakimiak. Po 30 minutach gry dwie okazje stworzyli sobie gospodarze. Najpierw główkował Łukasz Pucyk, a za chwilę Siekierka. Dwukrotnie interweniował Kozaczyński. W końcówce odsłony Eryk Płudowski mógł dać biało-niebieskim prowadzenie, lecz powstrzymał go Jakimiak.

W 58 minucie nieczysto główkował Sebastian Stefaniak po wrzutce Jakuba Malinowskiego. Pięć minut później piłka znalazła się w bramce Armii. Mikołaj Bożek podał do debiutującego w meczu seniorskim Kacpra Kalacińskiego, a ten mimo presji rywala potrafił skierować piłkę do siatki. Radość Pogonistów nie trwała długo. Dwie minuty później po stracie Kozaczyńskiego piłkę z 30 metrów do siatki skierował Krystian Anusiewicz. W 72 minucie w polu karnym Pucyk sfaulował Filipa Grochalę i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Jastrzębski i jego intencje wyczuł Jakimiak. Z powodu wyjścia bramkarza z linii bramkowej przed strzałem rzut karny został powtórzony. Po raz drugi Jastrzębski podszedł do futbolówki i ponownie przegrał pojedynek z Jakimiakiem. Na 5 minut przed końcem z dystansu uderzał Pucyk. Chwilę potem Kalaciński próbował szczęścia strzelając sprzed pola karnego. W końcówce spotkania szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść miała Armia po uderzeniu Jakuba Niegowskiego. Ze strony Pogoni uderzał także z ostrego kąta Wojciech Kisieliński, ale Jakimiak nie dał się zaskoczyć.

Spotkanie ostatniej kolejki klasy A w tym sezonie zostanie rozegrane w sobotę 15 czerwca o 17:30 w Siedlcach na stadionie ARMS z GKS Dobre.

« z 2 »

09.06.24, 17:00 – Chodów

Klasa A: Armia Żelków – Pogoń III Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Krystian Anusiewicz 65 – Kacper Kalaciński 63

W 74 minucie Dawid Jastrzębski (Pogoń III) nie wykorzystał rzutu karnego (Przemysław Jakimiak obronił).

Armia: 30. Przemysław Jakimiak – 32. Sylwester Popowski (46, 69. Michał Barszcz), 14. Michał Kozaczuk (69, 25. Radosław Członka), 26. Kamil Siekierka, 21. Piotr Księżopolski – 2. Jakub Niegowski, 27. Rafał Zin (64, 97. Krystian Anusiewicz), 11. Piotr Niegowski, 10. Karol Niegowski, 16. Łukasz Pucyk – 5. Marcin Izdebski

Pogoń III: 1. Jacek Kozaczyński – 3. Maciej Wróbel (59, 17. Kacper Kalaciński), 21. Adrian Wrzosek, 2. Mikołaj Pluchrat – 25. Jakub Malinowski, 15. Kacper Zdunek, 16. Piotr Trębicki (46, 11. Sebastian Stefaniak), 18. Jakub Kosyl (46, 8. Mikołaj Bożek), 7. Filip Grochala – 10. Eryk Płudowski (46, 22. Wojciech Kisieliński), 20. Dawid Jastrzębski

Żółte kartki: Dawid Jastrzębski 49, Wojciech Kisieliński 79

Sędzia: Dawid Ornoch (Siedlce)