wtorek, 23 lipca 2024r.

Królowa sportu królowała w gminie Zbuczyn (multimedia)

11 czerwca w Zbuczynie odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne. Organizatorem zmagań młodzieży z lokalnych szkół był LKS EkoSport Siedlce.

– Po kilkunastu latach wróciliśmy do koncepcji międzyszkolnych zawodów w Gminie Zbuczyn. Jesteśmy przekonani, że to nie ostatnia taka inicjatywa – mówił Wójt Hubert Pasiak.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych. Łącznie rozdano medale w 50 konkurencjach.

WYNIKI

60 m chłopców

Rocznik 2014
1. Dominik Jasiński (SP Zbuczyn) – 9,06
2. Tymoteusz Trojanowski (SP Zbuczyn) – 9,48
3. Aleksander Nowosielski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 10,43

Rocznik 2013
1. Tymon Wiszniewski (SP Borki Kosy) – 9,17
2. Dawid Puszkarski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 9,43
3. Szymon Solnica (SP Dziewule) – 10,14

Rocznik 2012
1. Piotr Izdebski (SP Zbuczyn) – 8,15
2. Kuba Borkowski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 9,45
3. Dawid Chromiński (SP Dziewule) – 10,18

Rocznik 2011
1. Kamil Borkowski (SP Borki Kosy) – 8,58
2. Kacper Bojar (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 8,81
3. Hubert Borkowski (SP Dziewule) – 9,31

100 m chłopców

Roczniki 2010 i 2009
1. Alan Cisak (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 12,36
2. Szymon Borkowski (SP Borki Kosy) – 13,05
3. Jakub Celiński-Janowicz (SP Dziewule) – 13,26

60 m dziewcząt

Rocznik 2014
1. Maria Izdebska (SP Zbuczyn) – 11,03
2. Maja Borkowska (SP Zbuczyn) – 11,10
3. Julia Jasińska (SP Izdebki-Kosny) – 11,20

Rocznik 2013
1. Nikola Skwara (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 10,21
2. Alicja Kalenik (SP Zbuczyn) – 10,22
3. Wiktoria Łukasiuk (SP Czuryły) – 10,92

Rocznik 2012
1. Marta Wasiłowska (SP Zbuczyn) – 9,68
2. Oliwia Gilewska (SP Dziewule) – 9,98
3. Weronika Biarda (SP Izdebki-Kosny) – 10,13

Rocznik 2011
1. Gabriela Celińska-Jakubowicz (SP Borki Kosy) – 8,35
2. Alicja Denis (SP Izdebki Kosny) – 10,04
3. Lena Zielonka (SP Zbuczyn) – 10,20

100 m dziewcząt

Roczniki 2010 i 2009
1. Urszula Biardzka (SP Borki Kosy) – 14,19
2. Aleksandra Boras (SP Czuryły) – 15,45
3. Natalia Iwanowska (SP Borki Wyrki) – 15,53

300 m chłopców

Rocznik 2014
1. Błażej Januszewski (SP Izdebki-Kosny) – 1.03,20
2. Igor Lipiński (SP Izdebki-Kosny) – 1.05,51
3. Szymon Królikowski (SP Izdebki-Kosny)- 1.14,07

Rocznik 2013
1. Wojciech Mikołajczuk (SP Borki Kosy) – 55,23
2. Mateusz Prokopiak (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 56,56
3. Mikołaj Skaruz (SP Zbuczyn) – 57,91

Rocznik 2012
1. Franciszek Kubak (SP Zbuczyn) – 48,68
2. Mateusz Zbucki (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 53,18
3. Oskar Soszyński (SP Izdebki Kosny) – 58,46

Rocznik 2011
1. Filip Wiszniewski (SP Borki Kosy) – 47,34
2. Piotr Dorosz (SP Dziewule) – 50,83
3. Szymon Ługowski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 51,11

Roczniki 2010 i 2009
1. Mateusz Borkowski (SP Borki Kosy) – 41,56
2. Kacper Radzikowski (SP Dziewule) – 42,29
3. Tymoteusz Januszewski (SP Izdebki Kosny) – 43,60

300 m dziewcząt

Rocznik 2014
1. Alicja Ławecka (SP Zbuczyn) – 57,58
2. Aleksandra Radzikowska (SP Izdebki Kosny) – 1.01,23
3. Tetiana Tymczyszyn (SP Dziewule) – 1.04,96

Rocznik 2013
1. Zofia Świniarska (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 52,48
2. Maria Pasiak (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 1.00,44
3. Antonina Brodowska (SP Zbuczyn) – 1.02,80

Rocznik 2012
1. Milena Bobryk (SP Zbuczyn) – 55,33
2. Nikola Komar (SP Dziewule) – 1.00,24

Rocznik 2011
1. Maja Grochowska (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 55,11
2. Maja Prochenka (SP Dziewule) – 59,17
3. Justyna Trochimiak (SP Krzesk-Królowa Niwa)- 1.01,29

Roczniki 2010 i 2009
1. Emilia Samoćko (SP Zbuczyn) – 51,55
2. Maja Wierzbicka (SP Borki Kosy) – 53,01
3. Maria Szmulik (SP Dziewule) – 55.98

« z 4 »

600 m chłopców

Rocznik 2014
1. Antoni Jasiński (SP Zbuczyn) – 2.02,87
2. Dawid Rowicki (SP Zbuczyn) – 2.18,19
3. Kacper Kołodziejczyk (SP Dziewule) – 2.26,31

Rocznik 2013
1. Kacper Celiński (SP Zbuczyn)- 2.11,25
2. Michał Urban (SP Borki Kosy) – 2.21,40
3. Grzegorz Bołba (SP Zbuczyn)- 2.24,89

Rocznik 2012
1. Leon Sadowski (SP Zbuczyn) – 1.56,99
2. Dawid Czerski (SP Izdebki Kosny) – 2.26,06
3. Wojciech Ługowski (SP Czuryły) – 2.37,45

1000 m chłopców

Rocznik 2011
1. Norbert Jeleń (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 3.52,34
2. Michał Jurzyk (SP Zbuczyn) – 3.54,24
3. Jacek Nowosielski (SP Czuryły) – 3.59,68

Roczniki 2010 i 2009
1. Kacper Chromiński (SP Borki Kosy) – 3.05,89
2. Kuba Borkowski (SP Borki Kosy) – 3.18,29
3. Tomasz Kędzierski (SP Zbuczyn)- 3.27,91

600 m dziewcząt

Rocznik 2014
1. Kornelia Wróbel (SP Zbuczyn) – 2.38,08
2. Kalina Lipińska (SP Zbuczyn)- 2.38,46
3. Paulina Skorupska (SP Zbuczyn)- 3.16,26

Rocznik 2013
1. Hanna Radzikowska (SP Borki Kosy) – 2.26,32
2. Aleksandra Ługowska (SP Izdebki-Kosny) – 2.30,01
3. Maria Kaliszuk (SP Zbuczyn)- 2.42,87

Rocznik 2012
1. Julia Flaczek ( SP Zbuczyn) – 2.17,74
2. Zofia Kiergielewicz (SP Borki Kosy) – 2.18,25
3. Martyna Hermaniuk (SP Zbuczyn) – 2.25,31

Rocznik 2011
1. Wiktoria Sierpień (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 2.11,25
2. Lena Soszyńska (SP Czuryły) – 2.44,77
3. Milena Zdanowska (SP Zbuczyn) – 2.48,22

Roczniki 2010 i 2009
1. Kinga Orzyłowska (SP Borki Wyrki) – 1.55,37
2. Blanka Zdanowska (SP Borki Kosy) – 1.58,68
3. Julia Chojecka (SP Borki Kosy) – 1.59,49

Rzut piłeczką palantową chłopców

Rocznik 2014
1. Adam Borkowski (SP Zbuczyn) – 29 m
2. Fabian Kiersztyn (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 26 m
3. Dawid Jastrzębski (SP Dziewule) – 19,5 m

Rocznik 2013
1. Wiktor Sieczkiewicz (SP Zbuczyn) – 34 m
2. Mateusz Prokopiak (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 32,5 m
3. Adam Sosnowski (SP Borki Wyrki) – 30 m

Rocznik 2012
1. Mateusz Zbucki (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 39,5 m
2. Rostysław Zatorśkyj – 36,5 m
3. Kamil Rzążewski (SP Zbuczyn) – 32 m

Rocznik 2011
1. Mateusz Mikołajczuk (SP Borki Kosy) – 42 m
2. Maciej Głuchowski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 39 m
3. Przemysław Głuszczak (SP Izdebki Kosny) – 35 m

Pchnięcie kulą chłopców

Roczniki 2010 i 2009
1. Piotr Żuk (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 9,35 m
2. Maksymilian Cisak (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 9,16 m
3. Filip Rzążewski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 8,32 m

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

Rocznik 2014
1. Aleksandra Krasuska (SP Zbuczyn) – 26 m
2. Izabela Borkowska (SP Zbuczyn) – 17,5 m
3. Zofia Wierzejska (SP Dziewule) – 14,5 m

Rocznik 2013
1. Zuzanna Kąca (SP Zbuczyn) – 22 m
2. Hanna Radzikowska (SP Borki Kosy) – 21,5 m
3. Marta Borkowska (SP Zbuczyn) – 15 m

Rocznik 2012
1. Wiktoria Kowieska (SP Borki Kosy) – 32 m
2. Nikola Komar (SP Dziewule) – 28 m
3. Maja Gawinkowska (Dziewule) – 23 m

Rocznik 2011
1. Kamila Pogonowska (SP Zbuczyn) – 33,5 m
2. Nikola Komar (SP Dziewule) – 28 m

Pchnięcie kulą dziewcząt

Roczniki 2010 i 2009
1. Karina Hine (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 8,18 m
2. Julia Byczuk (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 7,51 m
3. Kamila Dziewulska (SP Borki Kosy) – 7,50 m

Skok w dal chłopców

Rocznik 2014
1. Mikołaj Bobryk (SP Zbuczyn) – 3,65 m
2. Miłosz Dabrowski (SP Dziewule) – 3,29 m
3. Rafał Krasuski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 3,01 m

Rocznik 2013
1. Dawid Puszkarski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 3,96 m
2. Tymon Wiszniewski (SP Borki Kosy) – 3,95 m
3. Franciszek Zdanowski (SP Zbuczyn) – 3,72 m

Rocznik 2012
1. Kuba Borkowski (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 4,08 m
2. Gabriel Piekarski (SP Zbuczyn) – 4,07 m
3. Kacper Ostapowicz SP Krzesk-Królowa Niwa) – 3,67 m

Rocznik 2011
1. Kacper Bojar (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 4,67 m
2. Kamil Borkowski (SP Borki Kosy) – 4,38 m
3. Filip Wiszniewski (SP Borki Kosy) – 4,11 m

Roczniki 2010 i 2009
1. Jakub Perka (SP Zbuczyn) – 5,50 m
2. Alan Cisak (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 5,27 m
3. Mateusz Borkowski (SP Borki Kosy) – 5,26 m

Skok w dal dziewcząt

Rocznik 2014
1. Lena Cielemęcka (SP Zbuczyn) – 3,49 m
2. Aleksandra Radzikowska (SP Izdebki Kosny) – 3,41 m
3. Hanna Szcześniak (SP Zbuczyn) – 3,03 m

Rocznik 2013
1. Zofia Świniarska (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 3,76 m
2. Maria Pasiak (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 3,51 m
3. Nikola Skwara (SP Krzesk-Królowa Niwa) – 3,31 m

Rocznik 2012
1. Marcelina Zygmunt (SP Zbuczyn) – 3,93 m
2. Zofia Kiergielewicz (SPBorki Kosy) – 3,84 m
3. Anastazja Roberts (SP Izdebki Kosny) – 3,70 m

Rocznik 2011
1. Maria Popek – 4,40 m
2. Gabriela Celińska-Jakubowicz (SP Borki Kosy) – 4,25 m
3. Oliwia Jastrzębska (SP Zbuczyn) – 4,07 m

Rocznik 2010 i 2009
1. Urszula Biardzka (SP Borki Kosy) – 4,35 m
2. Kinga Orzyłowska (SP Borki Wyrki) – 4,10 m
3. Maja Wierzbicka (SP Borki Kosy) – 4,09 m

ZDJĘCIA

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;