wtorek, 23 lipca 2024r.

III Półmaraton Zbucki zbliża się wielkimi krokami!

Za nieco ponad tydzień Zbuczyn przerodzi się w biegową stolicę regionu, a to dzięki organizacji III Półmaratonu Zbuckiego.

Historia Półmaratonu Zbuckiego nie jest przesadnie długa, bo sięga 2022 roku, ale ciekawa i obfitująca w sukcesy na różnych polach. Pomysł na wydarzenie zrodził się na bazie doświadczeń działającej w regionie grupy biegowej Zbucki Ruch. Jej członkowie z zapałem i pasją od wielu lat angażują się w różnego rodzaju biegi na różnych dystansach w całej Polsce, a nawet za granicą, realizując przy tym swoje sportowe pasje i stawiając sobie coraz to nowe wyzwania.

Trasa półmaratonu została atestowana przez legendę biegów maratońskich, Tadeusza Dziekońskiego. Uczestnicy zmagań będą mieli możliwość przebiegnięcia przez malownicze okolice Zbuczyna, odkrywając piękno nie tylko tej miejscowości, ale i gminy.

Półmaraton został przygotowany z myślą o zawodowcach i półzawodowcach. Dla amatorów biegania i dobrej zabawy blisko cztery razy krótsza Zbucka Piątka.

To nie koniec atrakcji. Biegi dzieci, piękne koszulki, unikatowe medale, szereg przyjemności w specjalnie stworzonym na tę okazję miasteczku biegowym. Warto 23 czerwca wybrać się na Półmaraton Zbucki, bo przecież „Wakacje zaczynają się w Zbuczynie!”

 

źródło: własne; foto: własne / Półmaraton Zbucki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;