wtorek, 23 lipca 2024r.

XII edycja Rajdu Rowerowego Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów

Z przyjemnością ogłaszamy nadchodzącą XII edycję Rajdu Rowerowego Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów zaplanowaną na 6 lipca 2024 roku. To wydarzenie, które zjednuje zarówno pasjonatów kolarstwa, jak i miłośników rekreacji na świeżym powietrzu.

Trasa rajdu o długości 58 kilometrów wiedzie głównie drogami asfaltowymi, pozwalając uczestnikom na odkrywanie uroków Podlasia w okolicach rzeki Bug. Rajd ma charakter rekreacyjny i nie jest wyścigiem ani konkurencją, lecz okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół i sympatyków rowerowej przygody. Postoje zostaną zorganizowane w Dworze Zaścianek – Borsuki, Dworze w Zabużu oraz w Mielniku – Topolina, gdzie uczestnicy dostaną gorące posiłki i uzupełnią zapasy energii.

Wyjątkową atrakcją trasy jest przeprawa promowa przez rzekę Bug, dodająca niepowtarzalnego uroku i  wyjątkowego doświadczenia uczestnikom rajdu.

Start rajdu odbędzie się z malowniczego Zamku Janów Podlaski, będącego jednym z symboli regionu, który od lat przyciąga turystów swym historycznym bogactwem i niepowtarzalnym klimatem. Następnie przebiegnie przez miejscowości Stary Bubel, Gnojno, Borsuki, Serpelice, Klepaczew, Zabuże, Mielnik, Nowe Hołowczyce, Horoszki Duże, Horoszki Małe i Konstantynów. Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów to nie tylko możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonała okazja do poznania bogactwa kulturowego i przyrodniczego Podlasia.

Po powrocie wszyscy będą mogli świętować swój sukces przy ognisku, uzupełniając spalone kalorie.

Portal SportSiedlce.pl jest patronem medialnym rajdu.

KOSZTY UCZESTNICTWA

W Rajdzie Rowerowym Szlakiem Nadbużańskich Dworów opłata za udział wynosi:

do 31 maja 2024 r.– 120 zł/os.; Grupy od 10 osób dorosłych – 110 zł/os.
1 – 28 czerwca 2024 r.– 130 zł/os.; Grupy od 10 osób dorosłych – 120 zł/os.
6 lipca 2024 r. – 150 zł/os.; płatne na miejscu, wyłącznie gotówką.
Dzieci 0 – 4 lat – GRATIS
Dzieci 5 – 17 lat – 50% ceny

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy:

Wodę lub napój izotoniczny, banana, batona proteinowego, gadżet rowerowy, mapkę z trasą, wizytówkę z numerami alarmowymi, trzy kupony uprawniające do otrzymania posiłków regeneracyjnych podczas postojów i po powrocie na Zamek Janów Podlaski.

Zawartość pakietu startowego może się nieznacznie zmienić.

ZAPISY I INFORMACJE

www.rajdnadbugiem.pl

ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów, Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Zamek Janów Podlaski, Grupa Arche.

KONTAKT

Arche SA, Jacek Szwarc, jszwarc@arche.pl, tel. 575 928 516.

 

źródło: własne / organizatorzy; foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;