wtorek, 23 lipca 2024r.

Dopisało wszystko poza pogodą (multimedia)

W Zbuczynie odbyła się trzecia edycja SportSiedlce Cup. W Mazowieckim Mini Euro rywalizowali młodzi piłkarze i piłkarki z różnych zakątków okręgu siedleckiego.

Tygodnie przygotowań, godziny pracy wielu osób, starających się, aby każdy zapamiętał SportSiedlce Cup z jak najlepszej strony. Co dało się zaplanować było dopięte na ostatni guzik. Tymczasem pogoda okazała się nieprzyjazna dla organizatorów i młodych adeptów futbolu. Tuż po 9:00 rozpoczęły się spotkania w obu grupach. Pierwsze dwa mecze udało się przeprowadzić, jednak rozegranie kolejnych uniemożliwiła aura. Z nieba lał się deszcz, a do tego w okolicy błyskały pioruny. Wydawało się, że na grę tego dnia szans nie będzie.

Po około godzinie pogoda sfolgowała. Organizatorzy wspólnie z trenerami ustalili, że zagramy wszystkie zaplanowane mecze, ale w formie rzutów karnych i na orliku, a nie na głównym boisku. Konkursy jedenastek przyniosły sporo emocji. Jak się okazało zmagania z nerwami i oko w oko z przeciwnikiem potrwały na tyle długo, że stan murawy uległ wyraźnej poprawie. Ustalono, że mecze o miejsca zostaną rozegrane w normalnej formule. Grupowe konkursy jedenastek pomogły w wyłonieniu klasyfikacji przed spotkaniami na boisku.

Rzuty karne naznaczyły trzecią edycję SportSiedlce Cup. W małym finale Francja po serii jedenastek uporała się z Belgami, zaś w finale Anglicy w ten sam sposób rozprawili się z Chorwatami. W regulaminowym czasie gry w najważniejszych spotkaniach było remisowo. A skąd Francja, Belgia, Anglia i Chorwacja w Zbuczynie? Ano stąd, że każda z zaproszonych drużyn wylosowała reprezentację, w którą na kilka godzin się przerodziła. Zwycięska Anglia to AP Sokołów Podlaski, zaś druga Chorwcja – Masovia Siedlce.

Wszystkich uczestników nagrodzili Mariusz Saraczewski, właściciel agencji reklamowej Maxim, Dariusz Stopa, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Hubert Pasiak, wójt gminy Zbuczyn oraz Michał Kurowski, właściciel firmy Trafica.

« z 4 »

Klasyfikacja końcowa:

1. Anglia (AP Sokołów Podlaski)
2. Chorwacja (Masovia Siedlce)
3. Francja (Wektra II Zbuczyn)
4. Belgia (Olimp I Stok Lacki)
5. Holandia (Tajfun Jartypory)
6. Portugalia (Olimp II Stok Lacki)
7. Polska (Wektra I Zbuczyn)
8. Niemcy (MKL SEMP Siedlce)
9. Hiszpania (Naprzód Skórzec)
10. Włochy (Wektra III Zbuczyn)
11. Austria (Mazovia Mińsk Mazowiecki)
12. Węgry (Jastrząb Żeliszew)

Poza trofeami drużynowymi były też nagrody indywidualne. Każdy uczestnik Mazowieckiego Mini Euro otrzymał medal, dyplom, worek i bidon. Drużyny z podium poza okazałymi pucharami odebrały czeki na – kolejno – 1000, 700 i 500 złotych. Za środki zostanie zakupiony sprzęt sportowy w Galerii Sportowej Siedlce zlokalizowanej przy Sokołowskiej 33. Jakby tego było mało wyróżniono największe indywidualności. Bramkarzem turnieju został Bartek Bazylczuk (Anglia), najlepszym strzelcem Błażej Okniński (Francja), zaś MVP Marek Orzełowski (Chorwacja). Najlepszego zawodnika z gminy Zbuczyn specjalnym pucharem nagrodził wójt Hubert Pasiak. Wyjątkowa pamiątka trafiła do rąk Dominika Jasińskiego.

Gościem specjalnym turnieju był Hubert Nowak. Pochodzący z Siedlec bramkarz juniorskiej Legii Warszawa miał sporo roboty – bronił rzuty karne, rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Organizatorem SportSiedlce Cup – Mazowieckiego Mini Euro były: redakcja SportSiedlce.pl oraz Agencja Reklamowa Maxim. Partnerami wydarzenia były Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz gmina Zbuczyn. Szczególne podziękowania należą się marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej, dyrektorowi siedleckiej delegatury UM Dariuszowi Stopie oraz wójtowi gminy Zbuczyn Hubertowi Pasiakowi.

Sponsorami wspierającymi byli: Mostostal Siedlce, Selgros, Agrotop, Lidmar, Neścior Nieruchomości, Tym-Bud, Exitus, Tasta, Fold, Trafica, M3, Siedleckie Ogrody, Rolnik Centrum Rolno-Ogrodnicze, Fermy Drobiu Kowiescy, Wierzejki, Bet-Trans Lewczuk, Spa For Car, Hurtownia Narzędzi Matrix, Strus Development, EuroIndyk, Ośrodek Szkolenia Kierowców Jacek, Apis, Adamex, Żar, Bortrans, Elmax, Bank Spółdzielczy w Siedlcach i IPA Siedlce.

Organizacja turnieju byłaby niemożliwa bez wsparcia Wektry Zbuczyn, za które dziękujemy!

Patronat medialny: SportSiedlce.pl, Siedlce, się dzieje, TV Wschód oraz Tygodnik Siedlecki.

Honorowy patronat objął Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wraz z OZPN Siedlce.

Impreza została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;