wtorek, 23 lipca 2024r.

Trzeci Półmaraton Zbucki był na szóstkę z plusem! (multimedia)

Półmaraton Zbucki to biegowe święto wykraczające zdecydowanie poza granice gminy Zbuczyn, regionu siedleckiego, a nawet województwa mazowieckiego.

Trzecia edycja była świętem biegania, o czym przekonali się wszyscy, którzy 23 czerwca pojawili się w Zbuczynie. Łącznie we wszystkich biegach wzięło udział blisko 500 osób. Punktualnie o 8:00 na starcie stanęli najmłodsi biegacze. Mieli oni do pokonania 100 metrów. W rywalizacji dziewczynek najszybsze były Barbara Grzegrzółka z Siedlec, Sara Wereszczyńska z Ujrzanowa oraz Pola Chromińska. W rywalizacji chłopców podium obsadzili zawodnicy Wektry Zbuczyn: Aleksander Dziedzic z Jasionki, Stanisław Brodowski ze Zdanów oraz Wiktor Wróbel ze Zbuczyna.

Nieco starsi amatorzy biegania mieli do pokonania 200 metrów. Wygrała Łucja Konopka z Siedlec, druga była Karolina Bielecka z Osin, zaś trzecia Oliwia Romaniuk z Korczówki. Najlepsza trójka wśród chłopców to Adam Rowicki z Siedlec, Paweł Cielemęcki z Wiśniewa oraz Franciszek Krasuski ze Zbuczyna.

Pierwsze miejsce w rywalizacji dziewczynek w biegu na 400 metrów zajęła Alicja Noceń z Siedlec. Druga była Marta Wasiluk z Siedlec, zaś trzecia Antonina Brodowska ze Zdanów. Jeżeli chodzi o zmagania chłopców na tym dystansie to najlepszy był Aleksander Wiewiórka z Siedlec, który po zaciętym finiszu wyprzedził Antoniego Jasińskiego ze Zbuczyna oraz Adama Chruściela z Międzyrzeca Podlaskiego.

« z 11 »

W biegu na 600 metrów najszybsza, nie tylko wśród dziewcząt, była Zofia Grzegrzółka z Siedlec. Kolejne miejsca na podium zajęły Wiktoria Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego i Gabriela Dobrowolska ze Zbuczyna. Piotr Izdebski z Bzowa nie miał sobie równych wśród chłopców. Drugi był Filip Wiszniewski z Wiśniewa, zaś trzeci Kuba Borkowski.

Najdłuższa trasa (1000 metrów) była przygotowana z myślą o młodzieży. Zwyciężyła Hanna Noceń z Siedlec, druga była Kinga Orzyłowska z miejscowości Borki-Wyrki, zaś trzecia Dominika Śledź z Domanic-Kolonii. Zmagania chłopców wygrał Hubert Tarasiuk z Górek. Drugi był Antoni Posiadała z Siedlec, zaś trzeci Kuba Borkowski zamieszkały w Borkach-Kosach.

WYNIKI BIEGI DZIECIĘCE

Gdy dzieci były nagradzane to ze swoimi wyzwaniami (Półmaratonem, Piątką, Piątką NW) mierzyli się dorośli biegacze. Wyścig półmaratoński wygrał Mykoła Mewsza z Charkowa. Drugie miejsce zajął Tom Mwendwa Mutie, zaś trzecią lokatę zajął Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego. Rywalizację pań zwyciężyła rodaczka Mewszy – Maryna Nemczenko z Charkowa. Druga była Swiatłana Sanko z Grudziądza, a trzecia Patrycja Bereznowska z Wieliszewa.

WYNIKI PÓŁMARATON

Wspomniana Bereznowska była jedną z ambasadorek biegu. Oprócz niej tę zaszczytną funkcję tradycyjnie już pełnili Łukasz Zdanowski i Robert Celiński.

– O Półmaratonie Zbucki mogę mówić jedynie w samych superlatywach. Znam ludzi, którzy organizują tę imprezę i wiem, że wkładają w to całe swoje serca. Polecam wszystkim, gdziekolwiek jestem na świecie, żeby przyjeżdżali na Półmaraton Zbucki. Ogromne podziękowania należą się Pawłowi Chojeckiemu i całemu Zbuckiemu Ruchowi oraz wójtowi Hubertowi Pasiakowi – mówił Celiński.

Celiński zajął drugie miejsce w Zbuckiej Piątce. Wygrał Kamil Młynarz z Łęcznowoli. Trzeci był Tomasz Stelmach z miejscowości Przewóz Nurski. W rywalizacji pań najlepsza była Mariola Kłopotowska-Sawa z Siemiatycz. Kolejne miejsca na podium zajęły Beata Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Sylwia Szymowska z Łukowa.

WYNIKI 5 KM

W zmaganiach NW zwyciężyli reprezentanci KS Victoria Potęgowo. Wygrali Zuzanna Bielecka z Warszawy i Arkadiusz Zdanowicz ze Stanisławowa. W rywalizacji pań druga była Alicja Słowińska z Siedlec. Trzecie miejsce zajęła Teresa Hryciuk z Białej Podlaskiej. W rywalizacji mężczyzn drugi był Paweł Kowalik z Ząbek, a trzeci Sylwester Męczyński z miejscowości Misie.

WYNIKI NW

Zwycięzcy w poszczególnych biegach otrzymali sowite nagrody. Na tym jednak się nie skończyło docenieni zostali najlepsi biegacze z terenu gminy Zbuczyn, a także liderzy poszczególnych kategorii wiekowych. Szczególnej nagrody doczekał się Michał Strzałkowski, który zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. A że weteran maratonów świętował w Zbuczynie 75 urodziny to wszyscy zgromadzeni wokół sceny biegacze odśpiewali mu sto lat! Równie uradowany miał prawo być Robert Gawłowicz z Łukowa, który w losowaniu przeprowadzonym po dekoracjach wygrał rower. To była jedna z kilkunastu imponujących nagród, które rozdano w loterii.

Świetnie spełniający się w roli mistrza ceremonii Marcin Rosłoń pod koniec dekoracji powiedział, że Paweł Chojecki minutę po zakończeniu biegów już myśli o kolejnej edycji. Można być pewnym, że 4 Półmaraton Zbucki będzie jeszcze lepszy!

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;