sobota, 20 lipca 2024r.

Premierowy Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie Siedlce

Aż 170 osób wzięło udział Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbył się drogami Gminy Siedlce w Dniu Ojca.

– To pierwsze tego typu wydarzenie w naszej gminie. Frekwencja pokazuje, że czasami najprostsze pomysły bywają najlepsze. Całe rodziny biorące udział w tej wycieczce rowerowej to dowód na to, że trzeba będzie taki rajd powtórzyć. Celem rajdu jest Dwór w Ostrówku, miejsce, które szczególnie chcemy pokazywać naszym mieszkańcom, bo jest tak naprawdę pięknie i można odpocząć – mówił przed rozpoczęciem rajdu wójt Henryk Brodowski.

W czasie rajdu uczestnicy mogli podziwiać kompleks sportowy w Strzale, piękne nadrzeczne tereny Żytniej, rolnicze hektary na Opolu-Świerczynie, dostrzec bociany dryfujące nad remizą strażacką w Nowym Opolu, by wreszcie zachwycić się blaskiem odrestaurowanego Dworu w Ostrówku.

Najmłodszy uczestnik wycieczki miał niespełna dwa latka, a wśród trzylatków byli również tacy bohaterowie, którzy sami starali się pokonać tę trasę jadąc rowerami. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem rodziców i organizatorów. Jedną z rodzin biorących udział w wydarzeniu była ekipa radnej Anny Sikory, która dotarła do Strzały aż z drugiego końca naszej gminy.

Przy Dworze w Ostrówku, siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Siedlcach z/s w Ostrówku na wszystkich uczestników rajdu czekał ciepły posiłek regeneracyjny, orzeźwiająca lemoniada, a także przestrzeń do zasłużonego odpoczynku.

Wójt Brodowski każdego uczestnika rajdu nagrodził pamiątkowym medalem i wręczył odblaskowe torby, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców gminy przy okazji wieczornych spacerów i wycieczek. Rajd po północnej części gminy Siedlce cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Strzały, Chodowa, Purzeca, Żytniej, a nawet samego Ostrówka, ale wzięli w nim udział również mieszkańcy Igań, Grabianowa, Ujrzanowa, a także pojedyncze osoby z Siedlec.

 

źródło: własne / Gmina Siedlce; foto: Gmina Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;