piątek, 20 września 2024r.

Pierwszy punkt w najmniej spodziewanym momencie (multimedia)

Pogoń Siedlce sprawiła niespodziankę na Stadionie Śląskim i zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. W ten sposób ekipa z Siedlec zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie Betclic I ligi.

Przez znaczną część pierwszą spotkania grę utrudniał padający deszcz. Mimo to gra Pogoni wyglądała w niej zdecydowanie lepiej niż tydzień temu w Opolu, choć inicjatywa była po stronie Ruchu. Już w 2 minucie gospodarze stworzyli zagrożenie. Strzał z dystansu oddał Denis Ventúra, ale bez problemu interweniował Mateusz Pruchniewski. Po chwili chorzowianie weszli w szesnastkę Pogoni i bramkarz musiał ratować zespół z bliższej odległości. Biało-niebiescy odpowiedzieli kontrą, w której Miłosz Drąg podał do Cezarego Demianiuka, ale strzał lidera Pogoni obronił bramkarz Jakub Szymański. Po chwili Pogoń miała kolejną okazję, lecz tym razem zatrzymany został pełniący dziś rolę prawego wahadłowego Piotr Pyrdoł. W kolejnych minutach kilka razy Pogoń ratowali dobrze dziś blokujący obrońcy. Kolejną interwencję zaliczył też Pruchniewski, gdy celnie uderzył Soma Novothny. Z czasem napór piłkarzy Ruchu się zmniejszył, choć dalej to gospodarze prowadzili grę. Jako następny w 24 minucie powstrzymany został Miłosz Kozak. W 31 minucie pod drugą bramką Pyrdoł nie trafił czysto w piłkę. Ruch odpowiedział niecelnym uderzeniem z dystansu w wykonaniu Filipa Starzyńskiego. Po kilku minutach niecelnie uderzył Ventúra. Po kolejnym ataku do dośrodkowanej piłki doszedł Andrej Lukić, który próbował strzałem piętą zaskoczyć Pruchniewskiego, ale bramkarz Pogoni zachował czujność. W 41 minucie nad bramką z rzutu wolnego uderzył Daniel Szczepan. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ten sam zawodnik skusił się na uderzenie przewrotką, ale nie trafił w bramkę strzeżoną przez Pruchniewskiego. W ten sposób podopieczni Marka Brzozowskiego dowieźli do przerwy bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie spotkania piłkarze Ruchu bardzo długo kontrolowali przebieg meczu. W 56 minucie wyszli na prowadzenie. Starzyński zaskoczył wtedy Pogonistów decydując się na bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego. Piłka nabrała odpowiedniej rotacji, minęła Pruchniewskiego i wpadła do bramki. Pogoń od razu rzuciła się do ataku. W 60 minucie niecelnie główkował Jakub Lutostański. Minutę później z dystansu nie trafił Demianiuk. Po długim okresie kontroli gospodarze dali się zaskoczyć siedlczanom. W 84 minucie Pogoń doprowadziła do wyrównania. Kluczową akcję przeprowadzili rezerwowi. Z lewej strony w pole karne wrzucił Titas Milašius, a doszedł do niej Daniel Pik, który pokonał Szymańskiego. Żadna z drużyn nie była już w stanie zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się korzystnym dla Pogoni remisem 1:1.

W Pogoni wystąpił Mateusz Majewski, w przeszłości piłkarz Ruchu.

Kolejne spotkanie biało-niebieskich czeka we wtorek 6 sierpnia o 17:00 w Siedlcach, w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski z III-ligowym Lechem II Poznań.