czwartek, 19 września 2024r.

Trójka z premierowym zwycięstwem w LO (multimedia)

Trójka z premierowym zwycięstwem w LO

Udaną ligową inaugurację zaliczyła drużyna Pogoni III Siedlce, która w meczu 1 kolejki ligi okręgowej pokonała u siebie Watrę Mrozy 2:0.

Przed spotkaniem drużyna MKP Pogoń III odebrała z rąk działaczy MZPN Roberta Parzonki i Piotra Woźnicy czek na kwotę 2500 zł, za awans do ligi okręgowej. Sam mecz opóźnił się kilka minut z uwagi na nieprzygotowane boisko. W składzie Pogoni III zadebiutował Szymon Wołek, wypożyczony z Orląt Radzyń Podlaski.

Już w 5 minucie Pogoniści wyszli na prowadzenie. Strzał zza pola karnego oddał Radosław Droń i piłka zatrzepotała w siatce. Dwanaście minut później Szymon Wołek z dystansu uderzył w poprzeczkę. Za chwilę goście odpowiedzieli strzałem z ostrego kąta Marcina Kowalczyka, lecz na posterunku był Krzysztof Popiołek. W 26 minucie Bolesław Świerczewski po indywidualnej akcji ponownie obił poprzeczkę bramki Dawida Grudzińskiego. 34 minuta przyniosła kolejnego gola biało-niebieskim. Po serii błędów w defensywie Watry piłkę do bramki skierował Eryk Płudowski.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch bardzo dobrych okazji na kontaktowego gola dla gości, za sprawą szans Filipa Kący. Kolejną okazję miał Marcin Kowalczyk, ale jego uderzenie obronił Popiołek. W 65 minucie akcję przeprowadziła Pogoń, po której Wołek znalazł się w sytuacji sam na sam z Grudzińskim, jednak uderzył obok słupka. Sześć minut później znów Wołek uderzył technicznie, ale i niecelnie. W 80 minucie Kacper Mitrzak zagrał do Mikołaja Bożka, a ten dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki. Dwie minuty potem odpowiedzieli przyjezdni niecelnym strzałem Adriana Rzyszkowicza. Kolejną okazję na gola miał ponownie Wołek, ale jego strzał najpierw obronił bramkarza, a po dobitce piłka trafiła w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry goście mogli zdobyć kontaktową bramkę, lecz Popiołek obronił uderzenie Jacka Wronowskiego.

Następne spotkanie Pogoń III rozegra w niedzielę 18 sierpnia o 13:00 w Siennicy z Feniksem.