piątek, 20 września 2024r.

W regionie: Zwycięski Fenix w Wiśniewie (multimedia)

W ramach II rundy okręgowego Pucharu Polski Amazonka Wiśniew uległa na własnym boisku drużynie Feniksa Siennica 1:5.

Początek meczu był nerwowy w wykonaniu faworyzowanego zespołu Feniksa Siennica, a gospodarze bez kompleksów szukali sposobu na rozpracowanie defensywy przeciwnika. W 18 minucie groźnie było strzale z rzutu wolnego Andrzeja Sieradzkiego, jednak poradził sobie z nim Patryk Izdebski. Następnie odpowiedzieli piłkarze Amazonki dwoma okazjami Patryka Ciulaka, lecz najpierw jego strzał obronił Mateusz Nowakowski, a za chwilę napastnik z Wiśniewa trafił w boczną siatkę. W 22 minucie Maciej Woźniak uderzył z 14 metrów obok bramki. Dwie minuty później Fenix objął prowadzenie. Kamil Walas zagrał wzdłuż bramki, a formalności dopełnił Tomasz Witowski. Po bramce lepiej na boisko zaczęli sobie radzić przyjezdni. Po trudnym okresie, w 38 minucie Amazonka wróciła do gry. Indywidualną akcją popisał się Mateusz Kacprzak i doprowadził do wyrównania. Przed przerwą reprezentant siedleckiej okręgówki dwukrotnie mógł pokusić się o gola. Najpierw uderzał Walas, a później z rzutu wolnego przymierzył Sieradzki. Dobrze w bramce Amazonki spisał się jednak Izdebski.

Tuż po zmianie stron Fenix ponownie wyszedł na prowadzenie. Walas wyszedł sam na sam z Izdebskim, minął go i posłał piłkę do siatki. Za chwilę, po drugiej stronie boiska Rafał Pieńkowski z Maciejem Woźniakiem przeprowadzili ofensywną akcję zakończoną strzałem tego drugiego nad poprzeczką. W 56 minucie strzał Kacpra Zagrabskiego obronił Izdebski. Ponownie czujność bramkarza z Wiśniewa sprawdził Dariusz Osica. Za chwilę piłka znalazła się już w siatce Amazonki. Sieradzki dośrodkował z narożnika boiska, a celną główką popisał się Kacper Piętka. Fenix szedł za ciosem. W 65 minucie Piętka z dystansu trafił w poprzeczkę. Minutę później po drugiej stronie boiska Tomasz Borkowski był w sytuacji sam na sam z Nowakowskim, ale przelobował bramkę. 72 minuta przyniosła rzut karny dla przyjezdnych. W szesnastce faulowany był Walas, a z wapna celnie przymierzył Paweł Zyglarski. W 77 minucie Fenix ustalił wynik spotkania na 1:5 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnej główce Piętki. Mimo pewnego prowadzenia goście mieli okazje na podwyższenie rezultatu. Setkę zmarnował m.in. Walas. W końcówce Amazonka chciała zdobyć kolejne gole, jednak zabrakło skuteczności. Najpierw Krystian Marcinkowski uderzył obok słupka, a za chwilę niecelnie główkował Borkowski. Ostatecznie reprezentant okręgówki pewnie pokonał beniaminka klasy A.

Fenix Siennica w ramach 2 kolejki ligi okręgowej zmierzy się u siebie w niedzielę 18 sierpnia o 13:00 z Pogonią III Siedlce, zaś Amazonka rozgrywki klasy A rozpocznie domowym spotkaniem z Jabłonianką Jabłonna Lacka (niedziela, 25 sierpnia o 17:00).

« z 2 »

14.08.24, 17:45 – Wiśniew

PP MZPN Siedlce: Amazonka Wiśniew – Fenix Siennica 1:5 (1:1)

Bramki: Mateusz Kacprzak 38 – Tomasz Witowski 24, Kamil Walas 48, Kacper Piętka 59, 77, Paweł Zyglarski 72 (k)

Amazonka: 12. Patryk Izdebski – 15. Patryk Banasiewicz, 6. Kamil Woźniak, 63. Łukasz Suchożebrski (75, 4. Patryk Krasuski) – 9. Mateusz Kacprzak (81, 43. Krystian Marcinkowski), 10. Mateusz Cabaj (54, 93. Erwin Wyżywniak), 7. Rafał Pieńkowski (54, 26. Grzegorz Gaj), 8. Kacper Bojanczuk, 17. Dawid Krasuski (81, 19. Hubert Gorzkowski) – 21. Maciej Woźniak (62, 14. Tomasz Borkowski), 98. Patryk Ciulak

Fenix: 1. Mateusz Nowakowski – 2. Bartosz Miros, 7. Piotr Markowski, 69. Kacper Piętka, 3. Konrad Okrzeja – 9. Kamil Walas, 21. Dariusz Osica, 16. Kacper Zagrabski, 8. Paweł Zyglarski (81, 5. Kamil Rutkowski), 11. Tomasz Witowski – 27. Andrzej Sieradzki (67, 23. Krystian Bronisz)

Żółte kartki: Mateusz Cabaj 18, Kamil Woźniak 41, Patryk Ciulak 84 – Dariusz Osica 85

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)