piątek, 20 września 2024r.

Międzynarodowe zawody ku pamięci braci Strusów (multimedia)

7 września w Stoku Lackim odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy im. Tadeusza i Zygmunta Strusów.

W zawodach wzięło udział 180 zawodników z 27 klubów. O międzynarodową rangę memoriału zadbali młodzi zapaśnicy z Litwy, Macedonii Północnej oraz Ukrainy.

W klasyfikacji drużynowej młodziczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie zajął drugie miejsce. Na ten wynik zapracowały w głównej mierze: Diana Czachor (złoto w kat. 46 kg), Maja Burgs (złoto w kat. 62 kg), Maja Młodzianowska (srebro w kat. 70 kg) oraz Zuzanna Piekart (brąz w kat. 42 kg), Malwina Matyszczak (brąz w kat. 50 kg), Daria Schulz (brąz w kat. 54 kg).

W zmaganiach kadetek WLKS nie miał sobie równych. Złote medale wywalczyły: Helena Stelmaszczyk (kat. 53 kg), Zuzanna Konaszuk (kat. 49 kg) oraz Julia Lichocka (kat. 69 kg). Katarzyna Urban (kat. 49 kg) i Blanka Szczepańska (kat. 46 kg) zgarnęły srebrne krążki.

« z 3 »

WLKS zajął najwyższe miejsce na podium po podsumowaniu walk młodzików. Srebrne medale zawisły na szyjach Gabriela Matejki (kat. 38 kg) oraz Leona Jędrzejewskiego (kat. 44 kg). Brązowe krążki wywalczyli: Jasin Kaurnukajew (kat. 38 kg), Hamlet Simonyan (kat. 44 kg), Adam Maciejewski (kat. 48 kg), Dawid Chwedoruk (kat. 52 kg) i Magumet Kaurnukajew (kat. 75 kg).

W klasyfikacji drużynowej kadetów WLKS był trzeci. Antoni Gregoczyk był najlepszy w kat. 60 kg. Daniel Oksiuk zajął drugie miejsce w kat. 65 kg. Wojciech Bareja był trzeci w kat. 60 kg.

Memoriał odbył się na hali sportowej przy Zespole Oświatowym w Stoku Lackim. Przed rozpoczęciem walk odbyło się oficjalne otwarcie, w trakcie którego przypomniano życiorysy zasłużonych działaczy dla siedleckiego sportu – Tadeusza i Zygmunta Strusów. Po zakończeniu ceremonii działacze WLKS udali się na cmentarz, aby złożyć wieńce na grobach braci.