czwartek, 19 września 2024r.

Wektra z przełamaniem, Bobryk z hat trickiem (multimedia)

Wektra Zbuczyn wróciła na zwycięską ścieżkę. Jakub Bobryk i spółka wygrali 5:1 z Naprzodem Skórzec.

Wektra przeważała od pierwszych minut. W 4 minucie po raz pierwszy zatrudniony został Paweł Krawczyk po strzale Dominika Krupy z rzutu wolnego i rykoszecie od jednego z piłkarzy gości. Po chwili swoich sił spróbował Michał Wereszczyński, ale golkiper Naprzodu znowu był górą. W 17 minucie drużyna Damiana Krasuskiego objęła prowadzenie. Jakub Bobryk zgrał piłkę głową do Wereszczyńskiego, który odegrał do króla strzelców poprzedniego sezonu siedleckiej okręgówki, a ten wreszcie pokonał Krawczyka. Naprzód odpowiedział błyskawicznie. W 18 minucie Kacper Borkowski, pozyskany latem z Wektry, mocnym i celnym uderzeniem z pola karnego pokonał Ernesta Zbiecia. Remis nie utrzymał się długo. W 21 minucie Krystian Zbieć trafił z bliska po podaniu Bobryka. I to by było na tyle w pierwszej połowie wygranej 2:1 przez Wektrę.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był nudny. W 61 minucie impas przełamał Wereszczyński, który zebrał piłkę i ładnie uderzył po dośrodkowaniu rezerwowego Sebastiana Szcześniaka i przecięciu Krawczyka. Wektra dominowała i po golu na 3:1 była pewna swego. Naprzód od większej liczby straconych bramek ratował Krawczyk. W 72 minucie wykazał się refleksem po strzale Damiana Prokurata z pięty, zaś po chwili pomógł mu słupek po uderzeniu Krupy. W końcówce Wektra przypieczętowała zwycięstwo. Dokonał tego Bobryk. Najpierw uderzył technicznie po podaniu Bartosza Karczmarka, a w ostatniej akcji meczu zamienił na bramkę dogranie Szcześniaka. Wektra wygrała 5:1, a Bobryk skompletował hat tricka.

11 września o 16:30 Wektra zagra u siebie w okręgowym Pucharze Polski z Tygrysem Huta Mińska.

« z 3 »

08.09.24, 11:00 – Skórzec

Liga okręgowa: Naprzód Skórzec – Wektra Zbuczyn 1:5 (1:2)

Bramki: Kacper Borkowski 18 – Jakub Bobryk 17, 87, 90+1, Krystian Zbieć 21, Michał Wereszczyński 61

Wektra: 1. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki (56, 5. Kamil Golec), 29. Hubert Lubelski, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 7. Dominik Krupa (84, 16. Dominik Bogusz), 8. Krystian Musiejczuk, 34. Bartosz Karczmarek (88, 25. Michał Grochowski), 9. Krystian Zbieć (46, 23. Sebastian Szcześniak), 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk

Naprzód: 1. Paweł Krawczyk – 4. Kacper Końca (72, 3. Mateusz Postrzygacz), 6. Paweł Wasiluk, 2. Cris, 5. Paweł Nawrocki (84, 9. Rafał Brodowski) – 7. Kacper Borkowski (88, 18. Rafał Dmowski), 16. Michał Zbrzeźniak (65, 13. Krzysztof Łokietek), 15. Jakub Giziński (65, 10. Igor Prachnio), 20. Mateusz Pszczel, 17. Filip Dąbrowski – 19. Łukasz Woźniak (46, 22. Rafał Kurowski)

Żółte kartki: Paweł Wasiluk 13, Filip Dąbrowski 59, Krzysztof Łokietek 71, Igor Prachnio 82 – Bartosz Karczmarek 42

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)