niedziela, 29 września 2024r.

Dwa zmarnowane rzuty karne, rajd Dawida Krasuskiego i trzy punkty w Wiśniewie (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew wygrała 2:1 w meczu z Promnikiem Gończyce.

Drużyna Michała Artycha nie mogła sobie wyobrazić lepszego początku spotkania. W 2 minucie prawą flanką przedarł się Mateusz Kacprzak, po czym dograł w pole karne, w którym snajperskim instynktem wykazał się Tomasz Borkowski. Promnik długo pracował na wyrównanie. W 18 minucie Dawid Kasperczyk ostemplował słupek. W kolejnych kilku akcjach znakomicie interweniował Patryk Izdebski. Golkipera Amazonki dopiero w 40 minucie pokonał Paweł Król. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do wiśniewian. W ostatniej minucie efektowną indywidualną akcję przeprowadził Dawid Krasuski i zapewnił gospodarzom prowadzenie 2:1.

Po przerwie kolejnych goli nie było, choć były dwa rzuty karne. Po godzinie gry Izdebski zastopował uderzenie z 11 metrów, zaś w końcówce rezerwowy Krystian Marcinkowski ostemplował słupek. Promnik kończył w dziesiątkę, nie był w stanie odrobić strat i musiał pogodzić się z porażką.

5 października o 10:00 Amazonka zagra w Stanisławowie z Tęczą.

« z 2 »

28.09.24, 11:00 – Wiśniew

Klasa A: Amazonka Wiśniew – Promnik Gończyce 2:1 (2:1)

Bramki: Tomasz Borkowski 2, Dawid Krasuski 45 – Paweł Król 40

W 60 minucie Promnik nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Izdebski obronił).

W 85 minucie Krystian Marcinkowski (Amazonka) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Amazonka: 12. Patryk Izdebski – 63. Łukasz Suchożebrski (70, 43. Krystian Marcinkowski), 2. Konrad Czarnacki, 16. Dominik Pszkit – 24. Aleksander Kacprzak, 10. Mateusz Cabaj (89, 5. Hubert Borkowski), 6. Kamil Woźniak (88, 7. Rafał Pieńkowski), 20. Paweł Marchel, 17. Dawid Krasuski (70, 4. Hubert Gorzkowski) – 9. Mateusz Kacprzak (60, 8. Kacper Bojanczuk), 14. Tomasz Borkowski (60, 21. Maciej Woźniak)

Promnik (wyjściowy): 1. Patryk Salamończyk – 3. Eryk Radziej, 4. Jakub Jończyk, 15. Konrad Czyżewski, 30. Paweł Michalik – 20. Mateusz Kiliszek, 7. Krzysztof Szewczyk, 6. Rafał Macioszek, 5. Bartosz Cieślak, 21. Paweł Król – 9. Dawid Kasperczyk

Żółte kartki: Kamil Woźniak 60 – Dawid Kasperczyk 26

Czerwona kartka: nieznany (84, Promnik, za obrazę arbitra)

Sędzia: Albert Ruciński