niedziela, 6 października 2024r.

Debiut do zapomnienia (fotogaleria)

Pogoń Siedlce przegrała z Wisłą Kraków 1:3. Po przyzwoitych 10 minutach goście całkowicie zdominowali grę i nie dali szans Adamowi Noconiowi na udany debiut.

Wisła zdecydowała się na niestandardowe rozpoczęcie. Tuż po pierwszym kopnięciu na bramkę uderzył Angel Rodado, ale dobrze ustawiony Mateusz Pruchniewski nie dał się zaskoczyć. Pogoń miała szansę w 3 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Lukáš Hrnčiar, a do piłki doszedł Oskar Krzyżak, ale główkował niecelnie. Po minucie Pogoniści dostali rzut karny. Roberta Majewskiego faulował Jesús Alfaro. Do jedenastki niespodziewanie podszedł Hrnčiar. Słowak oddał niski strzał. Patryk Letkiewicz wyczuł jego intencję i obronił uderzenie. Zawodnicy Pogoni ruszyli do dobitki. Dawid Burka zdołał zgrać do środka, a tam był Karol Podliński, który skierował piłkę do siatki. W 20 minucie interweniował Mateusz Pruchniewski po strzale Jamesa Igbekeme. W kolejnych minutach Wisła coraz bardziej cisnęła. Jej napór doprowadził do wyrównania w 27 minucie. Biała Gwiazda rozegrała składną akcję, na koniec której Rodado podał do Rafała Mikulca, a ten nie dał szans Pruchniewskiemu. Do końca pierwszej połowy była widoczna przewaga gości, lecz nie byli oni w stanie przełamać siedleckiej defensywy i do przerwy Pogoń remisowała z Wisłą Kraków 1:1.

W drugiej połowie dominacja Wisły była jeszcze bardziej widoczna. W 49 minucie celnie główkował Mikulec, ale Pruchniewski nie miał problemów ze złapaniem piłki. Po trzech minutach Rodado znalazł się w bezpośrednim pojedynku z Pruchniewskim i zdecydował się wycofanie piłki. Młody bramkarz nie zdążył wrócić do bramki i dobitką w okienko Wisłę na prowadzenie wyprowadził Mikulec. W 59 minucie było już 3:1. W pole karne dośrodkował Bartosz Jaroch, a tam akcję skutecznie wykończył Rodado. W 81 minucie po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka niecelnie główkował Mateusz Majewski. Po trzech minutach Pruchniewski obronił strzał Łukasza Zwolińskiego. W 88 minucie niecelnie z dystansu uderzył Patryk Gogół. Pogoń nie stworzyła już realnego zagrożenia i przegrała z Wisłą Kraków 1:3.

Za tydzień Pogoń rozegra sparing ze Zniczem Pruszków.

« z 3 »

05.1024, 19:35 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Betclic I liga: Pogoń Siedlce – Wisła Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Karol Podliński 7 – Rafał Mikulec 26, 52, Ángel Rodado 59

W 7 minucie Lukáš Hrnčiar (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Letkiewicz obronił).

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 14. Dawid Burka (65, 77. Daniel Pik), 47. Oskar Krzyżak, 3. Robert Majewski, 31. Ernest Dzięcioł (65, 12. Titas Milašius) – 10. Piotr Pyrdoł, 8. Jakub Sinior (65, 4. Miłosz Drąg), 43. Lukáš Hrnčiar, 7. Damian Szuprytowski (77, 71. Krzysztof Danielewicz), 56. Cezary Demianiuk – 13. Karol Podliński (46, 11. Mateusz Majewski)

Wisła: 28. Patryk Letkiewicz – 25. Bartosz Jaroch, 26. Igor Łasicki, 97. Wiktor Biedrzycki (83, 50. Mariusz Kutwa), 4. Rafał Mikulec – 13. Tamás Kiss (62, 77. Ángel Baena), 8. Marc Carbó, 12. James Igbekeme (78, 19. Olivier Sukiennicki), 9. Ángel Rodado (78, 21. Patryk Gogół), 17. Jesús Alfaro (62, 10. Frederico Duarte) – 99. Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Karol Podliński 29, Damian Szuprytowski 53, Oskar Krzyżak 76 – Tamás Kiss 2, Marc Carbó 76, Wiktor Biedrzycki 80, Igor Łasicki 90+1

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)