środa, 16 października 2024r.

Wektra pnie się w górę (multimedia)

Wektra Zbuczyn nie zwalnia tempa. Podopieczni Damiana Krasuskiego odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Wektra dobrze weszła w mecz. W 2 minucie po strzale Jakuba Bobryka na raty interweniował Bartosz Pipowski. Pięć minut później nad bramką uderzał Michał Wereszczyński. W 10 minucie Podlasie II się odgryzło. Po niegroźnym, zdawało się, dośrodkowaniu niepewną interwencję zanotował Ernest Zbieć. Na szczęście dla Wektry czujny był Dominik Krupa i zaasekurował swojego bramkarz. W 20 minucie drużyna Krasuskiego objęli prowadzenie. Krystian Musiejczuk oddał strzał zewniakiem z około 18 metrów, w piłka po drodze do siatki obiła jeszcze słupek. W 42 minucie Paweł Klewek oddał strzał nad bramką. Po chwili Klewek asystował przy golu Jakuba Bobryka. Do przerwy było 2:0 dla Wektry.

Tuż po zmianie stron Klewek do asysty dołożył efektowną bramkę z dystansu. Gol na 3:0 nie podłamał rywali. Podlasie II zanotowało swój najlepszy okres w spotkaniu, ale było nieskuteczne lub dobrze interweniował Zbieć. W 58 minucie Jakub Bobryk powinien mieć dublet po wyłożeniu Bartosza Karczmarka, ale na drodze do szczęścia stanął Bartosz Pipowski. Golkiper sokołowskich rezerw wystąpił również w głównej roli w 71 minucie, kiedy faulował w polu karnym Dominika Krupę. Sędzia nie dostrzegł przewinienia, a poszkodowany opuścił murawę na noszach. Po stronie gości znakomitych okazji nie wykorzystali Przemysław Jaczewski i Daniel Zieliński. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 88 minucie, kiedy rezerwowy Michał Bobryk ustalił wynik na 4:0.

20 października o 13:00 Wektra zagra w Mińsku Mazowieckim z rezerwami Mazovii.

« z 2 »

12.10.24, 12:10 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Podlasie II Sokołów Podlaski 4:0 (2:0)

Bramki: Krystian Musiejczuk 20, Jakub Bobryk 42, Paweł Klewek 47, Michał Bobryk 88

Wektra: 1. Ernest Zbieć – 7. Dominik Krupa (71, 17. Michał Bobryk), 18. Dominik Bogusz, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 23. Sebastian Szcześniak, 8. Krystian Musiejczuk, 34. Bartosz Karczmarek, 93. Paweł Klewek (81, 31. Aleksander Gajowniczek), 22. Michał Wereszczyński (86, 3. Szymon Tomczuk) – 10. Jakub Bobryk (88, 11. Adam Michałowski)

Podlasie II: 1. Bartosz Pipowski – 15. Oliwier Banaszczuk (46, 6. Albert Zdanowicz), 5. Arkadiusz Paćko, 3. Jakub Woźniak (46, 18. Łukasz Buczyński), 4. Jakub Żeleźnicki – 7. Przemysław Jaczewski (80, 14. Robert Kur), 19. Hubert Fabisiak, 8. Hubert Lemieszek (86, 16. Karol Pieniak), 20. Piotr Leszczyński (86, 2. Karol Pawelec), 10. Paweł Buczyński (80, 11. Szymon Chadaj) – 9. Aleksander Jezierski (84, 13. Daniel Zieliński)

Żółte kartki: Dominik Krupa 14, Damian Krasuski 71 (na ławce) – Oliwier Banaszczuk 38, Hubert Fabisiak 85

Sędzia: Mariusz Domżalski (Siedlce)