środa, 16 października 2024r.

W Wiśniewie już wiedzą, że 2:0 to niebezpieczny wynik (multimedia)

Amazonka Wiśniew przegrała 2:3 w starciu beniaminków Klasy A z Zorzą Sterdyń.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje strzeleckie. W 13 minucie Amazonka skontrowała gości. Mateusz Kacprzak oddał groźny strzał, z którym poradził sobie Robert Jaoko. Pięć minut później golkiper Zorzy był już bezradny. Po dośrodkowaniu Rafała Pieńkowskiego z rzutu rożnego celną główką popisał się Dominik Pszkit. Strzelec pierwszej bramki szukał dubletu, ale w 30 minucie uderzył obok słupka. W końcówce pierwszej połowy strzał z pola karnego oddał Pieńkowski, lecz Jaoko nie dał się zaskoczyć. Do przerwy było 1:0 dla teamu Michała Artycha.

Po zmianie stron działo się dużo więcej. Od początku drugiej połowy bramki szukał Jakub Żyznowski, ale Patryk Izdebski do 62 minuty był dla niego nie do pokonania. W 61 minucie Kamil Woźniak uruchomił Patryka Ciulaka, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Ofensor Amazonki uderzył pod poprzeczkę i mógł świętować prowadzenie 2:0 swojej drużyny. Nerwowość w szeregi gospodarzy wdało się po szybkim kontaktowym trafieniu Żyznowskiego. W 82 minucie ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania, a w ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i niepewnym zachowaniu defensywy dopełnił remontady Zorzy. Amazonka kończyła w dziesiątkę po czerwonej kartce Mateusza Kacprzaka.

20 października o 15:00 Amazonka zagra na wyjeździe z LKS Ostrówek.