środa, 10 grudnia 2025r.

VIII Charytatywny Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu zbliża się wielkimi krokami

VIII edycja Charytatywnego Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu odbędzie się 30 sierpnia w Zamku Janów Podlaski.

Czym jest Triathlon Kraina Bugu?

To charytatywny, drużynowy triathlon i paratriathlon organizowany przez Fundację Leny Grochowskiej i Arche, odbywający się od ośmiu lat w okolicach Zamku w Janowie Podlaskim.

Celem wydarzenia jest integracja osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi oraz tworzenie miejsc pracy i mieszkań chronionych dla osób wykluczonych społecznie poprzez zbiórkę funduszy ze sprzedaży pakietów startowych.

Kto i gdzie startuje?

Zarówno w triathlonie jak i paratriathlonie drużyny mogą składać się z 3–4 osób. W drużynach paratriathlonowych min. 2 osoby muszą posiadać orzeczenie o niepełnosprawności.

Każda z drużyn składa się z: 1 rowerzysty, 1-2 kajakarzy oraz 1 biegacza.

Trasa wiedzie przez malownicze tereny Lubelszczyzny i Podlasia, z wykorzystaniem terenów Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, rzeki Bug, i terenów zamkowych.

Dystanse i etapy

Triathlon:

• Bieg: 5,8 km – trasa biegnąca przez Stadninę Koni Janów Podlaski
• Kajak: 10 km – spływ po rzece Bug
• Rower: 27 km – wyścig rowerowy przez okoliczne gminy

Paratriathlon:

• Bieg: trasa jak w triathlonie
• Kajak: wyścig na stawie przy Zamku – 1,4 km
• Rower: trasa jak w triathlonie

Atmosfera i integracja

Wydarzenie łączy sportową rywalizację z rekreacją i jest doskonałą propozycją dla rodzin, grup znajomych oraz firm. Strefa kibica, biegi dla dzieci z nagrodami, warsztaty prowadzone przez pracowników fundacji oraz różnorodne animacje nadają mu charakteru radosnego pikniku. Takie otoczenie sprzyja integracji, zwłaszcza wśród zespołów firmowych, które mogą wspólnie przeżywać sportowe emocje i budować relacje w wyjątkowej scenerii.

Nagrody i cel charytatywny

Pierwsze miejsce zdobędzie drużyna która po podsumowaniu wyników ze wszystkich dyscyplin osiągnie najkrótszy łączny czas. Dla tej drużyny przygotowana została nagroda główna w wysokości 4 000 zł na pobyty w Hotelach Arche oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów Triathlonu. Drugie i trzecie miejsca dostaną odpowiednio 2 000 i 1 000 zł na tych samych zasadach.
Dałeś z siebie wszystko, ale drużyna nie zdobyła miejsca na podium? Nic straconego! W Triathlonie i Paratriathlonie Kraina Bugu nagradzamy również zawodników w ich indywidualnych konkurencjach.

Cały dochód ze sprzedaży pakietów startowych oraz każdej formy sponsoringu bezpośrednio wspiera Fundację Leny Grochowskiej zatrudniającą uchodźców, osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Kiedy?

VIII edycja odbędzie się 30 sierpnia 2025 w Zamku Janów Podlaski.

Triathlon Kraina Bugu to wyjątkowe połączenie sportowej przygody, integracji i solidnej dawki dobroczynności. Każda drużyna – bez względu na poziom – ma szansę poczuć radość współzawodnictwa, piękno natury Podlasia i realnie pomóc innym. A po rywalizacji czeka integracja w malowniczej Krainie Bugu!

 

źródło: własne / organizatorzy; foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

;