wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Bez goli z Sokołem (fotogaleria)

MKP Pogoń zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Sokołem Ostróda.

W wyjściowym składzie Pogoni nastąpiła jedna zmiana. Kamila Włodykę w podstawowej jedenastce zastąpił Miłosz Przybecki.

Pogoniści od pierwszych minut ruszyli do ataków. W 4 minucie Miłosz Przybecki uderzył na bramkę gospodarzy, a piłka po rykoszecie opuściła plac gry. Za chwilę po zgraniu głową Macieja Wichtowskiego zakotłowało się pod bramką Pawła Rabina, ale golkiper Sokoła wyszedł z opresji. Kolejną okazję stworzył Maciejowi Górskiemu Cezary Demianiuk, lecz na posterunku był Rabin. Po mocnym początku siedlczan gra się wyrównała, ale tylko na chwilę. Swojej szansy strzałem z dystansu szukał Wiktor Preuss, ale zabrakło dokładności. W 28 minucie zaatakowali piłkarze z Ostródy. Przed szansą stanął Patryk Skórecki i uderzył tuż obok słupka. Minutę później odpowiedział Demianiuk, z którego strzałem i dobitką poradził sobie bramkarz. W końcówce pierwszej odsłony na bramkę Rabina strzelali: dwukrotnie Górski i Maciej Kołoczek. Bramka jednak nie padła.

Do drugiej połowy odważniej ruszył Sokół i w 56 minucie mógł pokusić się o trafienie. Najpierw strzał zawodnika Sokoła zablokował Robert Majewski, a drugą próbę Łukasza Świętego obronił Maksym Wadach. W 63 minucie Wichtowski główkował nad bramką. Trzy minuty później podobnie zakończyła się główka Górskiego. W 67 minucie Sokół miał dogodną sytuację, gdy Skórecki podał do Dawida Wojtyry, a ten przestrzelił w sytuacji sam na sam z Wadachem. Później dwie okazje miał Górski, ale Sokół dobrze blokował strzały najlepszego napastnika MKP. W 74 minucie Górski otrzymał piłkę od Kamila Włodyki i uderzył obok słupka. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, dwójkowa akcja Włodyki i Przybeckiego zakończyła się niecelnym strzałem Marcina Kozłowskiego. W 83 minucie Święty minął Majewskiego, ale przestrzelił z dogodnej pozycji.

W Sokole wystąpił Ernest Dzięcioł, były zawodnik Pogoni.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w niedzielę 1 maja o 17:00 w Siedlcach ze Stalą Rzeszów.

27.04.22, 16:00 – Ostróda

eWinner II liga: Sokół Ostróda – Pogoń Siedlce 0:0

Sokół: 1. Paweł Rabin – 6. Ernest Dzięcioł, 29. Sebastian Rogala, 77. Wojciech Mazurowski (56, 4. Jan Klimek), 23. Karol Turek – 27. Mateusz Sobotka (63, 22. Dawid Wojtyra), 8. Kamil Kurowski, 10. Patryk Skórecki, 19. Łukasz Święty, 7. Ernest Słupski (87, 14. Arturo Lías) – 21. Jakub Mysiorski

Pogoń: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski (78, 10. Marcin Kozłowski), 9. Wojciech Trochim (86, 18. Miguel López), 29. Marcinho, 56. Cezary Demianiuk (72, 8. Kamil Włodyka) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Łukasz Święty 90+5 – Maciej Wichtowski 51, Wojciech Trochim 68, Kamil Włodyka 87

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)