wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Kolejna wyjazdowa porażka KPS

W 19 kolejce I ligi PSG KPS przegrał na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz 0:3.

Visła nigdy nie była wygodnym rywalem dla KPS. Oba zespoły mierzyły się ze sobą w ćwierćfinale I ligi w 2021 i 2022 roku. Za każdym razem lepsi byli Bydgoszczanie. W tym sezonie, w pierwszym meczu obu drużyn w Siedlcach, ponownie lepsza okazała się Visła, która wygrała 3:2. Jak było w rewanżowym starciu?

Wyłączając początek, w pierwszej partii dominowała Visła. Od stanu 8:7, gospodarze nie stracili już wypracowanego prowadzenia. Momentami było ono różnicą trzech punktów, a czasami tylko jedno „oczka”. Podobnie jak w poprzednich meczach, siedlczanom zabrakło chłodnej głowy w końcówce partii. W drugim secie scenariusz był bardzo podobny. W połowie odsłony na tablicy świetlnej widniał jeszcze remis, jednak potem dominowała Visła, a na końcu PSG KPS zabrakło zimnej krwi w polu serwisowym. W trzeciej partii podopieczni Mateusza Grabdy chcieli wrócić do gry, jednak od stanu 16:16, zdecydowanie lepsi byli już gospodarze.

28.01.23, 17:00 – Bydgoszcz

Tauron I liga: Visła Bydgoszcz – PSG KPS Siedlce 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)

PSG KPS: 4. Kamil Długosz, 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 10. Przemysław Kupka, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Piotr Fenoszyn, 17. Kacper Wnuk

MVP: Kamil Gutkowski