czwartek, 19 września 2024r.

Dwa srebra WLKS w mistrzostwach Polski U-20

Lekkoatleci WLKS Siedlce-Nowe Iganie wywalczyli w Radomiu dwa wicemistrzostwa Polski U-20.

W chodzie sportowym na 10000 metrów drugie miejsce zajął Ernest Przestrzelski. Urodzony w 2006 roku zawodnik doszedł na metę w czasie 46.35,77. Zwycięzca – Kacper Gołąbek (MKS Stal Nowa Dęba) – był szybszy o 7,5 sekundy (46.28,32).

Hubert Dziewulski (WLKS) został zdyskwalifikowany.

Trenerem chodziarzy w WLKS jest Daniel Chojecki.

Wicemistrzem Polski U-20 w skoku wzwyż został Jakub Walecki. Lekkoatleta WLKS stoczył zacięty bój o złoto z Kacprem Włodarczykiem (MKS Pułtusk), ale przegrał. Mistrz Polski w trzeciej próbie pokonał tyczkę zawieszoną na 2,07 m i tym samym ustanowił nowy rekord życiowy. Walecki przeskoczył 2,04 m w pierwszej próbie, zaś poprzeczki zawieszonej na 2,07 m pomimo trzech podejść nie zdołał pokonać.

źródło: własne; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie / KP Sport