czwartek, 19 września 2024r.

Komplet punktów na początek

Zespół Pogoni II Siedlce w meczu 1 kolejki V ligi pokonał w Warszawie Escolę Varsovię 2:1.

Siedlczanie od 25 minuty przegrywali 0:1. Jeden z piłkarzy gospodarzy skutecznie wykonał rzut wolny z bocznego sektora boiska i piłka znalazła się w siatce. Podopieczni Piotra Wałachowskiego odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Po zagraniu ręką jednego z defensorów Escoli Varsovii sędzia wskazał na rzut karnego, którego wykorzystał Dawid Jastrzębski.

W drugiej połowie dwie doskonałe okazje na bramki miał Bartosz Borkowski, jednak nie udało mu się wygrać pojedynku z bramkarzem Szymonem Mękałą. Po wyrównanej grze Pogoniści zadali cios w końcówce meczu. W zamieszaniu pod bramką gospodarzy doskonale odnalazł się Adam Lewkowski, który na raty pokonał bramkarza i dał premierowe trzy punkty swojemu zespołowi.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 17 sierpnia o 14:00 w Siedlcach z Radomiakiem II Radom.

11.08.24, 12:00 – Warszawa

V liga: Escola Varsovia Warszawa – Pogoń II Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki dla Pogoni II: Dawid Jastrzębski 33 (k), Adam Lewkowski 88

Escola Varsovia: (skład wyjściowy) 12. Szymon Mękała – 2. Aleksander Kryczka, 5. Igor Człapski, 6. Marcel Michalski, 7. Alex Radwański, 8. Bartosz Nieciecki, 9. Przemysław Chyrchała, 10. Ahmed Abdullah, 13. Bartosz Maciejewski, 15. Mateusz Pręgowski, 18. Karol Sygnowski

Pogoń II: 77. Patryk Szatkowski – 2. Kuba Prachnio, 4. Adam Lewkowski, 3. Tomasz Borkowski, 10. Dawid Jastrzębski (65, 7. Szymon Mucha), 6. Kacper Bogusiewicz, 5. Dominik Leszczuk (85, 19. Paweł Szeląg), 14. Piotr Krasnodębski (75, 17. Filip Grochala), 15. Bartosz Borkowski (65, 20. Dawid Dobrzański), 11. Oliwier Myszkowski, 9. Danny Babor (80, 16. Patryk Klimek)

Żółte kartki: Dawid Jastrzębski 43, Adam Lewkowski 66, Piotr Krasnodębski 73, Oliwier Myszkowski 90+3, Patryk Klimek 90+4

Sędzia: Mateusz Gałużny (Radom)