piątek, 20 września 2024r.

Zmiany na lepsze

Pogoń Siedlce odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując 3:1 Stal Stalowa Wola po meczu dwóch różnych połów. Kluczowym momentem spotkania były zmiany dokonane w przerwie przez trenera Pogoni.

W pierwszej połowie siedlecka Pogoń nie stworzyła realnego zagrożenia pod bramką rywala, a także kolejny raz popełniała błędy w obronie. W 4 minucie niecelnie z woleja z dystansu na bramkę Pogoni uderzył Jakub Górski. W 16 minucie pierwszą okazję wypracowała Pogoń. W pole karne dośrodkował Titas Milašius, a celnie główkował kapitan Damian Szuprytowski, ale piłkę pewnie złapał bramkarz Adam Wilk. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 27 minucie. Piłkę w polu karnym do środka dograł Jakub Kowalski, trącił ją Dominik Jończy, a następnie dopadł do niej Jakub Banach i mocnym strzałem z bliska pokonał Mateusza Pruchniewskiego. W 41 minucie w bezpośrednim pojedynku Pruchniewski zatrzymał Kacpra Chełmeckiego. Po minucie w bramkę Stalówki nie trafił Jakub Sinior. Do przerwy siedlczanie nie wypracowali więcej sytuacji i przegrali pierwszą połowę 0:1.

W przerwie trener Marek Brzozowski dokonał czterech zmian. Drużyna przeszła na ustawienie z dwoma napastnikami, gdyż Ołeksija Zinkewycza zastąpił Mateusz Majewski. Poza tym weszli też Lukáš Hrnčiar, Krzysztof Danielewicz i Robert Majewski, a zeszli Jakub Sinior, Daniel Pik i Ernest Dzięcioł. Od tego momentu całkowicie odmieniła się gra siedleckiego zespołu. Pogoń wyrównała w 53 minucie. Obrońcę na skrzydle pokonał Cezary Demianiuk i dograł do środka, a tam do pustej bramki trafił Mateusz Majewski. Po trzech minutach Pruchniewski obronił strzał Michała Mydlarza z okolic 30 metra. Po godzinie gry po drugiej stronie lewą nogą po zejściu do środka uderzył Piotr Pyrdoł, ale skutecznie interweniował Wilk. Cztery minuty później strzał Kamila Wojtkowskiego z rzutu wolnego obronił Pruchniewski. W kolejnej akcji Pogoń wyszła na prowadzenie. Do wrzutki Demianiuka doszedł Szuprytowski, przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z woleja trafił do siatki. Po chwili Wilk interweniował w sytuacji sam na sam z Mateuszem Majewskim i po strzale Hrnčiara z dystansu. W 69 minucie golkiper Stalówki uratował swoją drużynę po strzale Milašiusa, który doszedł do piłki wybitej po rzucie rożnym. W 76 minucie fenomenalnie interweniował Pruchniewski po główce Banacha, który doszedł do piłki wrzuconej z narożnika. Trzy minuty później setkę zmarnował Mateusz Majewski. Kontrę rozpoczął Cássio, który przejął piłkę od rywala, po czym podał do Demianiuka, który napędził akcję i wystawił na pustą bramkę Majewskiemu, który z 7 metra uderzył nad poprzeczką. W 88 minucie Demianiuk dograł w pole karne z prawej strony, a po wybiciu obrońcy próbował wbić piłkę do bramki, ale tam zdołał cofnąć się Wilk i zatrzymać jego uderzenie. W doliczonym czasie gry Pogoń strzeliła trzecią bramkę, gdy po kontrze i trafieniu Szuprytowskiego w słupek do siatki trafił Mateusz Majewski, który skompletował w ten sposób dublet. Stalówka była już w stanie tylko postraszyć niecelnym strzałem Banacha z dystansu. Pogoń wygrała to spotkanie 3:1
i przełamała serię meczów bez zwycięstwa.

1 września o 17:00 Pogoń podejmie Stal Rzeszów.

24.08.24, 14:30 – Stalowa Wola

Betclic I liga: Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)

Bramk: Jakub Banach 27 – Mateusz Majewski 52, 90, Damian Szuprytowski 65

Stal: 1. Adam Wilk – 16. Krystian Lelek, 87. Jakub Kowalski (71, 43. Igor Fedejko), 27. Dominik Jończy, 22. Jakub Banach, 26. Patryk Zaucha (61, 18. Cyprian Pchełka) – 77. Kacper Chełmecki, 21. Michał Mydlarz, 30. Kamil Wojtkowski (70, 8. Łukasz Soszyński), 7. Jakub Górski (82, 28. Oskar Bystrek) – 11. Sebastian Strózik

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 77. Daniel Pik (46, 71. Krzysztof Danielewicz), 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł (46, 3. Robert Majewski), 12. Titas Milašius (79, 26. Jakub Okusami) – 10. Piotr Pyrdoł, 8. Jakub Sinior (46, 43. Lukáš Hrnčiar), 7. Damian Szuprytowski – 17. Ołeksij Zinkewycz (46, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Kamil Wojtkowski 44, Krystian Lelek 81 – Cezary Demianiuk 37, Titas Milašius 49, Krzysztof Danielewicz 63

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)