czwartek, 19 września 2024r.

Hat trick Zycha i pewna wygrana Mazy w Józefowie

Mazovia Mińsk Mazowiecki zanotowała przekonujące zwycięstwo w środowym meczu z Józefovią Józefów.

Gospodarze zdołali bronić się przed atakami Mazy przez 15 minut. Po kwadransie impas przełamał Patryk Zych. Po czterech minutach dobrze dysponowany od początku sezonu ofensor mińszczan miał już dublet. Do przerwy więcej goli nie było, choć okazji nie brakowało.

Po zmianie stron Mazovia ponownie odczekała kwadrans, aby zacząć strzelać. W 60 minucie w czwartym meczu z rzędu gola strzelił Adrian Gilant, który zamienił na bramkę dogranie Eryka Więdłochy. Lewy wahadłowy drużyny Damiana Guzka maczał też palce przy golu Macieja Jankowskiego (wcześniej dwie asysty) na 4:0. W 71 minucie Zych mógł mieć hat tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Trzy minuty później były piłkarz MKS Piaseczno powetował sobie niepowodzenie i trafił z gry.

31 sierpnia o 17:00 Mazovia podejmie Wilgę Garwolin.

28.08.24, 17:00 – Józefów

Syty Król IV liga: Józefovia Józefów – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:5 (0:2)

Bramki: Patryk Zych 15, 19, 74, Adrian Gilant 60, Maciej Jankowski 65

W 71 minucie Patryk Zych (Mazovia) nie wykorzystał rzutu karnego – strzelił obok.

Mazovia: 13. Dawid Rosiak – 8. Ihor Krasznewśkyj, 29. Oliwier Jurczak (76, 4. Szymon Tywanek), 3. Tomasz Lewandowski, 2. Mateusz Bienias (46, 72. Michał Gładysz), 11. Eryk Więdłocha (66, 19. Kacper Imiołek) – 17. Adrian Gilant (66, 22. Maciej Złotkowski), 10. Rafał Parobczyk (59, 6. Marcin Kozłowski), 23. Tomasz Nieścieruk (46, 20. Bartosz Malesa), 7. Patryk Zych – 27. Maciej Jankowski (68, 15. Michał Podpora)

Sędzia: Filip Pawłowicz (Radom)

źródło: własne; foto: Mazovia Mińsk Mazowiecki