piątek, 20 września 2024r.

Bobryk królem polowania, Golec z ozdobą spotkania (multimedia)

Wektra Zbuczyn nie miała litości dla Zrywu Sobolew. Podopieczni Damiana Krasuskiego wygrali 8:0, a połowę goli strzelił Jakub Bobryk.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi Wektry. Później do głosu doszli gospodarze. W 18 minucie dwie doskonałe interwencje Ernesta Zbiecia uchroniły drużynę Krasuskiego od utraty bramki. Wektra objęła prowadzenie w 25 minucie. Pierwszy gol autorstwa Dominika Krupy (asysta Jakuba Bobryka) wyraźnie ułatwił zadanie przyjezdnym. W 33 minucie starszy z braci Bobryk trafił ze spokojem z bliska, dobijając strzał Krupy. Kilkadziesiąt sekund później król strzelców poprzedniego sezonu siedleckiej okręgówki skompletował dublet po złym wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego przez sobolewian. W 43 minucie Krupa poszedł w ślady Bobryka i dopisał drugiego gola do swojego konta. Do przerwy było 4:0.

W drugiej połowie stwarzanie sytuacji przychodziło Wektrze z dużą łatwością. Być może nawet nadmierną, bowiem pierwszy gol po przerwie padł dopiero w 63 minucie po efektownym przyjęciu i strzale Pawła Klewka. W 72 minucie hat tricka skompletował Jakub Bobryk (asysta Klewka). Ozdobą spotkania było trafienie Kamila Golca, który z rzutu wolnego huknął jak z armaty w same widły. W 80 minucie Jakub Bobryk sfinalizował podanie Michała Wereszczyńskiego i ustalił wynik na 8:0

W poniedziałek Wektra pozna rywala w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski. Zanim do tego dojdzie drużyna z gminy Zbuczyn podejmie ULKS Gołąbek w lidze (31 sierpnia o 17:00).

28.08.24, 17:30 – Sobolew

PP MZPN Siedlce: Zryw Sobolew – Wektra Zbuczyn 0:8 (0:4)

Bramki: Dominik Krupa 25, 43, Jakub Bobryk 33, 34, 72, 80, Paweł Klewek 63, Kamil Golec 75

Zryw: 99. Franciszek Olek (46, 1. Antoni Nozorek) – 13. Piotr Piętka (46, 22. Maciej Pielak), 18. Filip Kwaśniak, 8. Jakub Figielski, 16. Mateusz Kowalczyk – 4. Michał Kazimierak (66 21. Szymon Kazimierak), 5. Szymon Szymański (42, 14. Franciszek Błachnio), 11. Khursid Khasanov, 7. Damian Kulik (66, 10. Seweryn Tomaszek), 6. Wojciech Pietrzak (66, 19. Rafał Pracz) – 9. Sebastian Magnuszewski (80, 17. Mateusz Zalech)

Wektra: 1. Ernest Zbieć – 14. Bartosz Chomka (46, 23. Sebastian Szcześniak), 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 5. Dominik Krupa (60, 17. Michał Bobryk), 8. Krystian Musiejczuk (46, 29. Hubert Lubelski), 34. Bartosz Karczmarek (62, 5. Kamil Golec), 93. Paweł Klewek, 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk

Żółte kartki: Michał Kazimierak 22, Maciej Pielak 74 – Damian Prokurat 23

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)