piątek, 20 września 2024r.

Piąta wygrana z rzędu i fotel lidera

Po wygranej 6:1 z Wilgą Garwolin nowym liderem IV ligi mazowieckiej została Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Podopieczni Damiana Guzka źle weszli w mecz, ale szybko wjechali na właściwe tory. Trafienie Gracjana Grota w 17 minucie nie tylko zaskoczyło Mazę, co ją rozjuszyło. Nie minęło 10 minut, a już było 2:1 dla mińszczan. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Mazovia potrzebowała 16 minut, aby strzelić cztery gole. Wygrana 6:1 przełożyła się na fotel lidera IV ligi. Mińszczanie mają komplet zwycięstw, tak jak Ząbkovia Ząbki, ale mogą pochwalić się lepszym bilansem bramkowym.

7 września o 16:00 Mazovia zagra na wyjeździe z MKS Przasnysz.

31.08.24, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

Syty Król IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Wilga Garwolin 6:1 (2:1)

Bramki: Maciej Jankowski 24, Adrian Gilant 26, 61, Ihor Krasznewśkyj 48, Eryk Więdłocha 49, Patryk Zych 58 – Gracjan Grot 17

Mazovia: 13. Dawid Rosiak (73, 55. Igor Ostrowski) – 8. Ihor Krasznewśkyj (70, 19. Kacper Imiołek), 29. Oliwier Jurczak (82, 4. Szymon Tywanek), 3. Tomasz Lewandowski, 72. Michał Gładysz, 11. Eryk Więdłocha – 17. Adrian Gilant, 10. Rafał Parobczyk (61, 22. Maciej Złotkowski), 20. Bartosz Malesa (46, 23. Tomasz Nieścieruk), 7. Patryk Zych (61, 6. Marcin Kozłowski) – 27. Maciej Jankowski (67, 15. Michał Podpora)

Sędzia: Jakub Mikołajewski (Ciechanów-Ostrołęka)

źródło: własne; foto: Mazovia Mińsk Mazowiecki