czwartek, 19 września 2024r.

Echa meczu Pogoń – Stal Rzeszów

Pogoń Siedlce zremisowała ze Stalą Rzeszów 1:1. Jakie są echa tego pojedynku?

NAJSZYBSZA BRAMKA SEZONU

Bramka Titasa Milašiusa jest najszybciej strzelonym golem przez Pogoń w tym sezonie i dopiero drugim w pierwszej połowie meczu. Dotychczas jedyne trafienie przed przerwą zanotował Cezary Demianiuk w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy spotkania z Bruk-Betem Termalicą. Jest to też najszybciej zdobyta bramka od meczu z Kotwicą Kołobrzeg 5 kwietnia, gdy w 4 minucie trafił Ernest Dzięcioł.

PIERWSZY GOL LITWINA

Bramka Milašiusa to jego pierwsze trafienie dla siedleckiej Pogoni. Wahadłowy jest piłkarzem biało-niebieskich od zimy tego roku. Pierwszego gola doczekał się w 22 występie.

CZTERY MIESIĄCE CZEKANIA

W niedzielne popołudnie Pogoń zremisowała przed własną publicznością pierwszy raz od 12 kwietnia i remisu 0:0 z Olimpią Grudziądz. Po nim przegrała siedem kolejnych meczów w Siedlcach. Na zwycięstwo wciąż czeka od 30 marca.

POWROTY Z L4

Nie zrealizował się najgorszy scenariusz dotyczący rozwoju kontuzji Jakuba Lutostańskiego. Napastnik usiadł na ławce, a w 79 minucie pojawił się na boisku. Wśród rezerwowych spotkanie spędził długo nieobecny Cezary Bujalski. Poza kadrą pozostali Krystian Miś, Dawid Burka oraz Bartosz Wicenciak.

DOTRZYMUJĄ KROKU RESZCIE LIGI

Po remisie ze Stalą Pogoń znajduje się w gronie zespołów z pięcioma punktami na koncie. Udało jej się doścignąć Chrobrego Głogów oraz odpowiedzieć na remis Warty Poznań ze Zniczem Pruszków. Na dnie pozostaje Stal Stalowa Wola, która do reszty traci już cztery oczka.