piątek, 20 września 2024r.

Orkan górą w meczu na szczycie

W meczu na szczycie Ekstraligi siedleccy rugbiści przegrali 16:19 z Orkanem Sochaczew.

Już przed meczem w Sochaczewie dało się wyczuć atmosferę rugbowego święta. Trybuny Maracany szczelnie się wypełniły, a wśród widzów nie brakowało znajomych twarzy z Siedlec.

Pogoń odważnie zaczęła, jednak to nie przełożyło się na punkty. Najbliższej powodzenia był Nkululeko Ndlovu, ale uderzył niecelnie z karnego. Po 10 minutach zaciętej walki było 0:0. Impas przełamał Pieter Willem Steenkamp. Rugbista z Namibii zrobił to co Ndlovu się nie udało, czyli wykorzystał karnego. Kopacz Pogoni zmazał jednak plamę i wyrównał stan rywalizacji w 25 minucie. Wcześniej Pogoniści oblegali ostatnie metry pola gospodarzy, lecz nie zdołali przyłożyć. Co się odwlecze, to nie uciecze. Po pół godzinie gry i dobrze rozegranym wrzucie z autu pierwszą piątkę w meczu zapisał przy swoim nazwisku Bercho Botha. W końcówce pierwszej połowie gospodarze odwrócili rezultat na swoją korzyść. Najpierw przyłożył Johan Retief, a po chwili podwyższył Steenkamp. Do przerwy było 10:8 dla Orkanu.

Na początku drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Eryk Chain. Pogoniści wykorzystali grę w przewadze. Po raz drugi w meczu karnego wykorzystał Ndlovu i na tablicy pojawiło się 11:10 dla gości z Siedlec. Gdy Orkan wrócił do gry w pełnym składzie to znowu zapunktował. Konkretnie Steenkamp za trzy z karnego. Po chwili ten sam zawodnik niemal z tego samego miejsca zanowu trafił między słupy. Siedlczanie odpowiedzieli znakomitą akcją skrzydłem. Lewą flanką pomknął Nicolas Saborit, a przyłożenie na wagę remisu zanotował rezerwowy Przemysław Rajewski. Końcówka meczu nie ułożyła się po myśli siedlczan. Po jednej z ofensywnych akcji gospodarzy żółtą kartkę obejrzał Ołeksandr Szewczenko, a Steenkamp trafił z karnego. Pogoń do końca meczu musiała sobie radzić w niedowadze. Pomimo przeciwnościom losu siedlczanie wierzyli do końca. W jednej z ostatnich akcji meczu błąd w pozornie niegroźnej sytuacji popełnił Steenkamp, ale Pogoniści nie zdołali go wykorzystać. Orkan wygrał 19:16. To pierwsza porażka siedlczan w tym roku.

14 września o 16:00 Pogoń zagra w Sopocie z Ogniwem.

08.09.24, 19:00 – Sochaczew

Ekstraliga: Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce 19:16 (10:8)

Punkty: Pieter Willem Steenkamp 14 (4 K, pd), Johan Retief 5 (P) – Nkululeko Ndlovu 6 (2 K), Bercho Botha 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P)

Orkan: 1. Antoni Gołębiowski, 17. Damian Pisarek (53, 2. Michał Gadomski), 3. Toma Mchedlidze (57, 16. Adam Lewandowski), 4. Johannes Retief, 5. Kudakwashe Nyakufaringwa (57, 19. Cyprian Majcher), 6. Eryk Chain (75, 21. Adam Szwarc), 7. Andre Meyer, 8. Mateusz Pawłowski (46, 12. Krystian Mechecki), 9. Dawid Plichta, 10. Pieter Willem Steenkamp, 11. Kacper Wróbel, 12. Jonathan O’Neill, 13. Przemysław Dobijański, 14. Bartłomiej Sadowski, 15. Patryk Chain

Pogoń: 1. Witalij Kramarenko, 2. Marcin Maciejewski (41, 16. Adrian Chróściel), 3. Sebastian Kostałkowski (60, 18. Rati Asatiani), 5. Ołeksandr Szewczenko, 4. Krystian Olejek (45, 27. Piotr Wiśniewski), 6. Michał Mirosz (43, 22. Jan Cal, 67, 20. Bartłomiej Bareja), 7. Alexander Nowicki, 8. Bercho Botha, 9. Jędrzej Nowicki (65, 25. Ksawery Struss), 10. Nkululeko Ndlovu, 11. Kacper Skup, 12. Daniel Gdula, 13. Robert Bosiacki (57, 26. Przemysław Rajewski), 14. Bartosz Kubalewski, 15. Nicolas Saborit

Żółte kartki: Eryk Chain – Ołeksandr Szewczenko

Sędzia: Adrian Pawlik (Lubelski OZR)