piątek, 20 września 2024r.

Bezproblemowy awans Pogoni II

Rezerwy Pogoni pokonały na wyjeździe a-klasowy Jastrząb Żeliszew 6:0 i zameldowały się w półfinale okręgowego Pucharu Polski.

Do przerwy siedlczanie prowadzili 2:0. Dublet ustrzelił Patryk Klimek, który najpierw skierował piłkę do siatki głową, a później wykorzystał prostopadłe podanie i sytuację sam na sam z bramkarzem. W końcówce pierwszej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kacper Mitrzak i drugą odsłonę Pogoniści musieli grać w osłabieniu.

To nie wypłynęło na obraz spotkania, a wręcz przeciwnie – Pogoniści dołożyli kolejne bramki. W 53 minucie po rzucie wolnym bitym przez Krystiana Gryglaka bramkarz Mariusz Barbasiewicz odbił piłkę, a skutecznie z dobitką pospieszył Kamil Dmowski. Następnie dwa gole strzelił rezerwowy Olivier Olszewski, który najpierw skierował piłkę do siatki po indywidualnej akcji, a następnie celnie główkował po rzucie rożnym. Wynik w 86 minucie ustalił Bolesław Świerczewski.

Półfinał okręgowego Pucharu Polski zaplanowany jest na środę 25 września. Rywala Pogoń II pozna w czwartek 12 września o 10:00 w drodze losowania.

Następny mecz podopieczni Piotra Wałachowskiego rozegrają w niedzielę 15 września o 16:00 w Siedlcach z LKS Chlebnia, zaś Jastrząb Żeliszew w niedzielę 15 września o 11:00 podejmie u siebie Wilgę Miastków Kościelny.

11.09.24, 16:35 – Żeliszew Podkościelny

PP MZPN Siedlce: Jastrząb Żeliszew – Pogoń II Siedlce 0:6 (0:2)

Bramki: Patryk Klimek 4, 31, Kamil Dmowski 53, Olivier Olszewski 74, 82, Bolesław Świerczewski 86

Jastrząb: 82. Mariusz Barbasiewicz – 10. Paweł Jóźwiak (79, 3. Łukasz Niedziałek), 99. Wałentyn Mychajłow, 11. Kamil Kielak – 8. Kacper Dymowski, 16. Michał Mularczyk, 6. Maciej Kuć, 7. Bartosz Wróblewski, 15. Michał Gurbiel – 18. Bartosz Witan (56, 17. Adam Niedziałek), 33. Jan Kopytek (46, 69. Radosław Szeląg)

Pogoń II: 12. Mateusz Wróblewski – 24. Kacper Zdunek, 4. Adam Lewkowski, 13. Bartosz Mlonek (46, 2. Kuba Prachnio) – 7. Szymon Wołek (46, 18. Krystian Gryglak), 15. Kacper Mitrzak, 6. Kamil Dmowski (71, 21. Bolesław Świerczewski), 5. Dominik Leszczuk (57, 20. Dawid Dobrzański), 23. Piotr Krasnodębski (46, 9. Olivier Olszewski) – 10. Dawid Jastrzębski (57, 25. Szymon Mucha), 16. Patryk Klimek (64, 17. Paweł Szeląg)

Żółte kartki: Wałentyn Mychajłow 67, 75, Łukasz Niedziałek 87 – Kacper Mitrzak 22, 45, Dawid Dobrzański 58

Czerwone kartki: Wałentyn Mychajłow 75 (za drugą żółtą) – Kacper Mitrzak 45 (za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)