piątek, 20 września 2024r.

Derby gminy Zbuczyn dla rezerw Wektry (fotogaleria)

W b-klasowych derbach gminy Zbuczyn Wektra II wygrała 7:1 z Niwą Tęczki.

Pierwsze minuty nie wskazywały na deklasację. Wektra II pomimo obecności w jedenastce kilku piłkarzy z pierwszej drużyny grała nerwowo. W 7 minucie Tomasz Lada w tylko sobie wiadomy sposób nie zdobył gola z bliska po rzucie wolnym. Niwa odpowiedziała sytuacją sam na sam Michała Kamińskiego. Damian Krasuski był górą. Wektra II zaczęła udowodniać swoją wyższość w 13 minucie, kiedy Maciej Markiewicz trafił po wycofaniu Michała Bobryka. Po chwili asystent przerodził się w strzelca. W 23 minucie Kamil Golec wykorzystał jedenastkę, a po chwili trafił Aleksander Gajowniczek po centrze Markiewicza z rzutu rożnego. To było zabójcze 11 minut w wykonaniu rezerw ze Zbuczyna.

W drugiej połowie Wektra II trafiła jeszcze trzykrotnie. Szymon Tomczuk wykorzystał rzut karny podyktowany za ratunkowe zagranie ręką Rafała Romaniuka, Adam Michałowski strzelił po indywidualnej akcji, zaś Paweł Ćmil zakończył mecz z trafieniem numer siedem. Niwę było stać jedynie na bramkę honorową, której autorem był Paweł Wiśniewski.

21 września o 16:00 Wektra II podejmie Jutrzenkę Cegłów. Dokładnie dzień później rozpocznie się mecz Niwy w Tęczkach z Olimpią Latowicz.

« z 2 »

14.09.24, 16:00 – Zbuczyn

Klasa B: Wektra II Zbuczyn – Niwa Tęczki 7:1 (4:0)

Bramki: braki: HHC, strzelcy Naprzodu i Zrywu, Kolektywu, Ostrówka, Armia – Kosovia, strzelcy Błękitnych ŁDK II, Andrzejewa, Victoria – Jutrzenka

Wektra II: 91. Damian Krasuski – 8. Bartosz Chomka (73, 17. Hubert Zamyłko), 30. Tomasz Lada, 2. Mateusz Tyszkiewicz, 23. Mateusz Prokurat – 22. Michał Grochowski (62, 29. Hubert Świderski), 6. Kamil Golec (83, 27. Jakub Perka), 3. Maciej Markiewicz (46, 33. Paweł Ćmil), 4. Aleksander Gajowniczek (46, 10. Szymon Tomczuk), 5. Filip Okniński (32, 87. Mateusz Jarkowski) – 7. Michał Bobryk (70, 16. Adam Michałowski)

Niwa: 1. Karol Dziedzic (46, 12. Piotr Krasuski) – 25. Kacper Głuchowski (46, 24. Rafał Romaniuk), 5. Maciej Kaniecki, 7. Kamil Kaniecki, 19. Kamil Kisieliński (66, 28. Krystian Radomyski) – 11. Michał Kamiński (46, 6. Łukasz Jasiński), 10. Bartłomiej Kaniecki, 8. Dominik Koszara, 22. Dawid Koryciński (79, 29. Błażej Radomyski) – 13. Paweł Wiśniewski, 30. Artur Łukaszuk (27, 3. Jan Stolarczyk)

Żółta kartka: Szymon Tomczuk 88

Czerwona kartka: Rafał Tomaniuk 77 (Niwa, za zagranie ręką)

Sędzia: Karol Derkacz (Siedlce)