piątek, 20 września 2024r.

Finał Basket Cup nie dla Basketu (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce przegrał 72:88 w półfinale Basket Cup 2024 i pozostaje mu walka o trzecie miejsce.

W grze siedlczan było zbyt dużo błędów. Drużyna Rafała Sobiły grała nierówno, natomiast rywale – druga drużyna UKS Probasket Mińsk Mazowiecki – bezwzględnie punktowali błędy gospodarzy. Na półmetku rywalizacji było 46:36 dla mińszczan. Przed ostatnią kwartą strata UKS Basket zmniejszyła się do dziewięciu oczek. Początek decydujących 10 minut dawał nadzieję na zaciętą końcówkę, lecz UKS Probasket był tego dnia za mocny i zasłużenie wygrał 88:72.

15 września o 13:00 UKS Basket zagra z Wilkami Radzymin. Niedzielny rywal siedlczan w drugim półfinale przegrał 58:70 z KS Mexum Grójec.

14.09.24, 16:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Turniej: UKS Basket Siedlce – UKS Probasket II Mińsk Mazowiecki 72:88 (17:18, 19:28, 18:17, 18:25)

Basket: 15. Dawid Możdżonek 17, 34. Dawid Kołodziński 16, 24. Olaf Wolszczak 9, 6. Krzysztof Kania 8, 5. Bartłomiej Głuchowski 7, 8. Wiktor Artych 5, 1. Sławomir Wasilewski 4, 21. Tomasz Wróbel 4, 12. Michał Pilski 2, 11. Eryk Żebrowski