niedziela, 6 października 2024r.

Rugbiści dali przykład jak ogrywać krakusów (multimedia)

Pogoniści wrócili na zwycięską ścieżkę w niezwykle efektownym stylu. Juvenia Kraków była bez szans w Siedlcach.

Pierwszy kwadrans spotkania upłynął pod znakiem zdecydowanej przewagi siedlczan. Drużyna Łukasza Nowosza była w pełni skoncentrowana i skuteczna. Punktowanie zaczął Paul Walters z rzutu karnego, a następnie otrzymał wsparcie od przykładających Bercho Bothy i Łukasza Kornecia. W końcówce pierwszej połowy Pogoniści po raz kolejny zaskoczyli rywali. Warto dodać, że Jędrzej Nowicki dokonał tego, gdy gospodarze grali w niedowadze po żółtej kartce Vahy Halaifonuy. Po podwyższeniu Waltersa zrobiło się 24:0. W ostatniej akcji pierwszej połowy Botha przyłożył, a Walters podwyższył. Na półmetku rywalizacji było 31:0.

Początek drugiej połowy był zabójczy w wykonaniu Pogoni. Po przyłożeniach Kacpra Skupa, Jędrzeja Nowickiego i Daniela Gduli prowadzenie gospodarzy urosło do stanu 52:0. Nie trzeba nadmieniać, że bezbłędny z podwyższeń był Walters. To nie był koniec ofensywnych popisów Pogoni. W 60 minucie akcję 5+2 zmontowali najskuteczniejsi na murawie – Botha i Walters. Kolejne 20 minut było nudnawe. W końcówce Ołeksandr Szewczenko do spółki z Waltersem ustalili wynik na 66:0.

12 października o 14:00 Pogoń zagra w Lublinie z Budowlanymi.