wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Solidarnie na czwartym miejscu

O krok od podium były sztafety Rawy Siedlce w konkurencji team sprint w Mistrzostwach Polski seniorów w biegach narciarskich.

Męska sztafeta Rawy Siedlce w składzie Maciej Staręga/Damian Duk zajęła czwarte miejsce sprintu drużynowego w biegach narciarskich. Złoty medal Mistrzostw Polski 2013 wywalczyli zawodnicy teamu LKS Poroniec Poronin Jan Antolec i Patryk Chudoba. Srebrny medal dla zawodników miejscowego NKS Trójwieś Beskidzka: Sebastiana Gazurka i Mateusza Ligockiego. Medal brązowy zdobyli reprezentujący AZS AWF Katowice Konrad Motor i Marcin Rzeszótko. Oprócz sztafety: Maćka i Damiana startowały jeszcze dwie inne męskie sztafety Rawy: Radosław Popławski/Patryk Borkowski i Arkadiusz Posiadała/Grzegorz Lewandowski, ale obie odpadły w eliminacjach.

W rywalizacji pań sztafeta: Anna Staręga/Aleksandra Prekurat podobnie jak nasi panowie, uplasowała się na czwartej pozycji. Mistrzyniami Polski 2013 w team sprintach zostały Paulina Maciuszek i Martyna Galewicz reprezentujące klub LKS Poroniec Poronin. Srebro zdobyły zawodniczki klubu LKS Klimczok Bystra Agnieszka i Beata Szymańczak, medal brązowy dla Natalii Grzebisz (siedlczanki) i Justyny Mordarskiej zawodniczek katowickiego AZS AWF. Na dziesiątej pozycji rywalizację ukończyła druga sztafeta Rawy: Anna Bielecka/Katarzyna Iskra.

źródło: skipol; foto: podhale-sport.pl