wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Pokonali juniorów (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce pokonała w meczu sparingowym zespół Legii Warszawa występujący w Centralnej Lidze Juniorów 5:2.

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli siedlczanie, kiedy to w 7 minucie Marcin Paczkowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam z bliska głową strzelał Daniel Dybiec, ale futbolówkę z problemami obronił golkiper Legii. Trzy minuty później przyjezdni krótko rozegrali rzut rożny, po czym jeden z piłkarzy zacentrował w „16”, a tam Mateusza Tobjasza uderzeniem głową pokonał Michał Suchanek. W 15 minucie Daniel Ciechański został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny, którego chwilę później na gola zamienił Marcin Paczkowski. 24 minuta: Po akcji lewym skrzydłem zawodnik Legii zagrał po ziemi wzdłuż bramki, a futbolówkę do siatki z bliska wpakował Arkadiusz Górka. Kilkanaście minut później Michał Kitliński zszedł ze skrzydła do środka pola i ładnym strzałem sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę. W 38 minucie bramkarz gości za lekko wybił piłkę, Piotr Krawczyk przyjął futbolówkę po czym zagrał na wolne pole do Bartosza Kaszubowskiego, ten strzelił i golkiper sparował piłkę na bok wprost pod nogi Ciechańskiego, który pewnym strzałem w lewy róg bramki doprowadził do remisu. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Piotr Krawczyk podał na skrzydło do Kaszubowskiego, ten zagrał wzdłuż bramki do Ciechańskiego i ten zdobył swojego drugiego gola.

Druga odsłona dobrze rozpoczęła się dla biało-niebieskich. W 49 minucie zawodnik z Warszawy zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. „11” pewnie wykorzystał obrońca Dybiec. W 60 minucie po mocnym strzale Kitlińskiego futbolówkę z problemami na róg sparował Wiktor Lasota. Wynik meczu w 70 minucie ustalił Ciechański, który po podaniu Piotra Krawczyka zaliczył hat-tricka.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w czwartek 31 lipca o godzinie 18 z Jabłonianką Jabłonna Lacka.

30.07.14, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Legia Warszawa (CLJ) 5:2 (3:2) Widzów: 50

Bramki: Marcin Paczkowski 16 (k), Daniel Ciechański 38, 40, 70, Daniel Dybiec 50 (k) – Michał Suchanek 10, Arkadiusz Górka 24

Pogoń II: Mateusz Tobjasz (46, 12. Karol Budzikur) – 2. Robert Pisarczuk, 7. Daniel Dybiec (60, 8. Sebastian Krawczyk), 3. Adrian Zawadka, 22. Damian Guzek – 17. Piotr Krawczyk, 6. Marcin Paczkowski (46, 21. Michał Panufnik), 13. Kamil Dmowski (80, 14. Michał Kitliński), 14. Michał Kitliński (60, 15. Tomasz Nieścieruk) – 23. Bartosz Kaszubowski (60, 20. Aron Majczyna), 19. Daniel Ciechański

Legia (CLJ): 1. Dawid Leleń (46 Wiktor Lasota) – 2. Bartosz Skowron, 5. Arkadiusz Najemski, 6. Rafał Makowski, 3. Adrian Gapczyński, 4. Filip Karbowy – 7. Konrad Michalak, 8. Arkadiusz Górka, 10. Szymon Babiarz, 11. Sylwester Szymański, 9. Michał Suchanek. Grali także: Dawid Witkowski, Michał Podlecki, Damian Szczepański, Daniel Mlonek, Maciej Wojczuk, Więdłocha, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)