wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Arka popłynęła

Pogoń Siedlce pokonała Arkę II Gdynia 44:16. Rugbiści z Siedlec panowali na boisku i pewnie pokonali zespół z nadmorskiego miasta.

Od pierwszych minut gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Przez niemal całą pierwszą połowę akcje toczone były na połówce Arki. Pierwsze punkty dla Pogoni zdobył Dawid Lorentowicz, który najpierw wykorzystał rzut karny, a później zdobył przyłożenie. Gdynianie odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego. Chwilę później po składnej akcji przyłożenie dla miejscowych zaliczył Sebastian Smoliński. Zawodnicy z Gdyni zdobyli przyłożeniem, które zapisał na swoje konto Mateusz Plichta. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25:16 dla Pogoni, co zamazuje prawdziwy obraz meczu. Po przerwie zawodnicy rezerw Arki nie zdobyli ani jednego punktu, wpływ na to miała twarda gra w obronie i wzajemna asekuracja w siedleckim teamie. Pogoniści zdobyli jeszcze 3 przyłożenia i wygrali zasłużenie. Za tydzień Pogoń zagra w Siedlcach ze Skrą Warszawa. W pozostałych meczach Skra Warszawa przegrała z Ogniwem Sopot 0:29, natomiast Czarni Pruszcz Gdański wygrali z BBRC Łódź 60:10. Na prowadzeniu w tabeli Ogniwo (15 pkt) przed Pogonią (10 pkt).

Pogoń Siedlce – Arka II Gdynia 44:16 (25:16)

Punkty: Dawid Lorentowicz 24 (2 p, 4 pd, 2k), Sebastian Mróz 10 (2p), Norbert Kargol 5 (1p), Sebastian Smoliński 5 (1p) – Marcin Macoń 11 (1 pd, 3k), Mateusz Plichta 5 (1 p)

Pogoń Siedlce: 1. Paweł Krasuski, 2. Emil Purzycki, 3. Sebastian Mróz, 4. Paweł Antoszczuk, 5. Dawid Dybowski, 6. Grzegorz Toczyski, 7. Norbert Kargol, 8. Sebastian Smoliński, 9. Mateusz Lament, 10. Dawid Lorentowicz, 11. Robert Lotek, 12. Grzegorz Muszyński, 13. Damian Czyżak, 14. Sebastian Krupa, 15. Bartek Nasiłowski oraz rezerwowi: 16. Dawid Rajewski, 17. Maciej Czapliński, 18. Kamil Biernacki, 19. Paweł Piwnicki, 20. Bartosz Stelęgowski

Arka II Gdynia (wyjściowy): 1. Craig Bachurzewski, 2. Maciej Samujko. 3. Dawid Kałduński, 4. Radosław Byjewski, 5. Bartosz Kiersnowski, 6. Adam Idzi, 7. Kamil Mikołajczyk, 8. Tomasz Lignowski, 9. Marcel Zembroń, 10. Wiktor Zaradzki, 13. Mateusz Plichta, 14. Maciej Mathea, 15. Marcin Macoń, 23. Mateusz Dąbrowski, 26. Kamil Simionkowski

Zawodnik meczu: Dawid Lorentowicz