wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Zrobili swoje (fotogaleria)

Pogoniści bez większych problemów uporali się z Orkanem Sochaczew. Siedlczanie wygrali 59:17.

W wyjściowej piętnastce siedlczan zabrakło Grzegorza Muszyńskiego, który odczuwa skutki urazu doznanego w meczu poprzedniej kolejki z Posnanią. Wedle optymistycznych prognoz czołowy rugbista Pogoni wróci do gry na arcyważne spotkanie z Arką Gdynia, które zostanie rozegrane w sobotę 21 listopada o 13:00.

Zanim myśli mogły powędrować w kierunku boju z mistrzem Polski należało najpierw odprawić drużynę z Sochaczewa. Wynik spotkania w 8 minucie otworzył Jakub Bobruk, który przyłożeniem przypieczętował okres naporu gospodarzy. Skutecznym egzekutorem podwyższenia okazał się Przemysław Rajewski. Dziesięć minut później Dawid Dybowski powiększył przewagę siedlczan. Przy stanie 14:0 dla miejscowych Orkan próbował wrócić do gry po uderzeniu z karnego, jednak expogonista Tomasz Gasik przestrzelił. W 25 minucie Przemysław Rajewski przyłożył po indywidualnym rajdzie, a po chwili podwyższył Bartosz Nasiłowski. Pod koniec pierwszej połowie punkt bonusowy dla Pogoni zapewnił Marek Mirosz. Dosyć niespodziewanie goście zdobyli przyłożenie do szatni. Po akcji lewą flanką honorowe pięć punktów dla Orkana zanotował Michał Kępa.

Po zmianie stron swoje drugie przyłożenie zaliczył Mirosz. W 55 minucie Przemysław Rajewski powiększył dorobek siedlczan o kolejne siedem punktów (40:5). Od tego momentu rugbiści Pogoni zaczęli bezdyskusyjnie dominować na boisku, wchodząc bez żadnego problemu w defensywę Orkana. Efektem dziurawych tyłów gości były przyłożenia Mateusza Dąbrowskiego i Bobruka. Mimo jednoznacznego wyniku goście nie poddali się. Przyłożenie Jakuba Budnika dało Orkanowi nadzieje na uzyskanie bonusu za cztery przyłożenia. W 70 minucie punkty dla Pogoni zdobył duet rezerwowych – Konrad Szupłak (przyłożenie) i Piotr Skałecki (podwyższenie). Ostatnie słowo należało do sochaczewian, a dokładnie do Kępy, który zdobył ostatnie pięć punktów w meczu. Pogoniści wygrali 59:17 i mogą poświęcić dwa najbliższe tygodnie na budowę optymalnej formy na starcie z Arką.

07.11.15, 12:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 59:17 (26:5)
Punkty: Przemysław Rajewski 20 (2 P, 5 pd), Jakub Bobruk 10 (2 P), Marek Mirosz 10 (2 P), Mateusz Dąbrowski 5 (P), Dawid Dybowski 5 (P), Konrad Szupłak 5 (P), Bartosz Nasiłowski 2 (pd), Piotr Skałecki 2 (pd) – Michał Kępa 10 (2 P), Jakub Budnik 5 (P), Tomasz Gasik 2 (pd)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (51, 17. Paweł Krasuski), 2. Adrian Chróściel (62, 16. Paweł Zając), 3. Piotr Zemła (41, 24. Tomasz Gołąb), 4. Marek Mirosz, 5. Dawid Dybowski (60, 25. Dawid Rajewski), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (56, 19. Rafał Biernacki), 8. Maciej Panasiuk, 9. Jakub Bobruk (62, 23. Konrad Szupłak), 10. Mateusz Lament, 11. Mateusz Dąbrowski (66, 22. Adam Dudek), 12. Bartosz Nasiłowski, 13. Piotr Psuj, 14. Tomasz Biernacki (57, 21. Piotr Skałecki), 15. Przemysław Rajewski