wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Zwycięstwo niepodlegające dyskusji (fotogaleria)

Na zakończenie 17 kolejki I ligi koszykarze SKK Siedlce bez problemu pokonali AGH Kraków 84:71.

To był niezwykle ważny mecz dla układu dolnej części tabeli I ligi. Zdecydowanie lepiej ułożył się on dla podopiecznych trenera Teohara Mollova, którzy w pierwszej kwarcie grali koncertowo. Mocną stroną gospodarzy była przede wszystkim skuteczność (11/14 z gry). Nie do zatrzymania był szczególnie Aaron Weres, który w samej pierwszej kwarcie zdobył 11 punktów. Dziewięć z nich uzyskał w rzutach z dystansu, które są jego znakiem rozpoznawczym.

Po takim początku meczu zawodnicy z Krakowa byli z góry na straconej pozycji. W szeregach AGH dwoił się i troił Bartosz Wróbel, jednak nie miał on wystarczającego wsparcia ze strony kolegów. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego byli słabsi od siedlczan praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

Niedzielny wieczór bez wątpienia należał do Rafała Rajewicza. Środkowy SKK zanotował kolejne double-double w tym sezonie, zapisując na swoim koncie 27 punktów oraz 13 zbiórek. Zawodnicy z Krakowa zupełnie nie mieli recepty na podkoszowego gospodarzy, który grał z wielką ambicją i determinacją.

Jedyną złą informacją dla koszykarzy SKK Siedlce jest wynik dwumeczu. W pierwszej potyczce obu drużyn lepszy okazał się AGH, który wygrał 75:60 (+15). W rewanżu siedlczanie byli na dobrej drodze, aby wygrać większą ilością punktów i w bezpośrednim meczu być lepszym od beniaminka. W ostatniej sekundzie z dystansu trafił jednak Bartosz Wróbel, który zmniejszył wygraną SKK do +13.

15.01.17, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: SKK Siedlce – AZS AGH Kraków 84:71 (31:16, 15:12, 21:18, 17:25)