wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Dafi Kielce wygrywa turniej w Siedlcach. Zmienne szczęście KPS (fotogalerie)

W sobotnich meczach KPS Siedlce przegrał z Dafi Kielce 1:2 i przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:3.

W pierwszym sobotnim meczu siedlczanie rywalizowali ze spadkowiczem z PlusLigi – Dafi Kielce. Pierwsze dwa sety były niezwykle wyrównane. Walka toczyła się punkt za punkt, a o zwycięstwie w setach decydowały detale. Siedlczanie w drugiej odsłonie obronili kilka piłek setowych, jednak drużyna z Kielc zachowała zimną krew.

W trzeciej i ostatniej partii mecz toczył się pod dyktando Dafi. Goście już na początku seta wypracowali sobie większą przewagę (10:5), którą systematycznie powiększali. Doskonale grali w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry. KPS z kolei ponownie popełniał dużo błędów własnych.

08.09.17, 12:30 – Siedlce
Turniej: KPS Siedlce – Dafi Kielce 1:2 (26:24, 25:27, 15:25)
KPS: Jakub Abramowicz, Bartosz Kowalczyk, Dawid Wiczkowski, Krzysztof Gibek, Patryk Łaba, Radosław Sterna i Mateusz Januszewski (libero) oraz Krzysztof Antosik, Daniel Grzymała, Roman Oroń

Pozostały wynik:

Ślepsk Suwałki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1

W drugim meczu podopieczni Witolda Chwastyniaka grali z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która podobnie jak KPS, przegrała wcześniejsze spotkania. Siedlczanie zaczęli źle, jednak drugi i trzeci set padł łupem gospodarzy. W czwartej i ostatniej partii zespół z Siedlec mógł odnieść pierwsze zwycięstwo w turnieju, jednak lepsza okazała się Lechia.

08.09.17, 19:30 – Siedlce
Turniej: KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (22:25, 28:26, 25:20, 21:25, 7:15)