wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Dominacja siedleckich sztangistów w mistrzostwach Mazowsza (fotogaleria)

Udany występ reprezentantów WLKS Siedlce-Nowe Iganie w mistrzostwach Mazowsza do lat 23 w podnoszeniu ciężarów to dobry prognostyk przed II rundą Drużynowych Mistrzostw Polski.

10 kwietnia w Siedlcach odbyły się mistrzostwa województwa mazowieckiego do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki reprezentujące: Mazovię Ciechanów, Ciechan Ciechanów, UOLKA Ostrów Mazowiecka, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Impuls Warszawa, Narew Pułtusk, Atletę Ostrołęka, Start Otwock, LMPKPC Sokołów Podlaski i rzecz jasna WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Przedstawiciele z naszego miasta nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Podopieczni Marcina Dołęgi i Dawida Fertykowskiego wywalczyli 12 medali.

Wśród kobiet kategorię wagową 55 kg wygrała Klaudia Celińska-Mysław, osiągając jednocześnie najlepszy wynik w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira – 143 kg (63+80) – 220,9 pkt.  Na najniższym stopniu podium w tej kategorii stanęła Zuzanna Najmoła (91 kg w dwuboju). Tytuł mistrzyni w kat. 87 kg przypadł Angelice Bednarz (156 kg). Złoty medal w kat. 81 kg wywalczyła Karolina Siekierzycka (137 kg). Na drugim miejscu podium stawały: Oliwia Dang w kat. 59 kg (145 kg) oraz Weronika Gałecka w kat. 71 kg (107 kg).

W rywalizacji mężczyzn klub WLKS także miał najlepszego sztangistę w mistrzostwach Mazowsza. Okazał się nim Sebastian Protasiuk, który wygrał kat. 96 kg i triumfował w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira – 290 kg (130+160) – 336,1 pkt. Złote medale w mistrzostwach zdobywali: Adrian Kędziora w kat. 73 kg (221 kg), Damian Dmowski w kat. 102 kg (262 kg) oraz Konrad Romańczuk w kat. 89 kg (270 kg). Krążek ze srebrnego kruszcu zawisł na szyi Michała Drosia startującego w kat. 67 kg (131 kg), zaś na trzecim stopniu podium w kat. 96 kg stanął Rafał Kamiński (236 kg).

Sztangiści i sztangistki WLKS po raz kolejny pokazali siłę na Mazowszu. Start w mistrzostwach Mazowsza był dobrym przetarciem przed drugą rundą Drużynowych Mistrzostw Polski, która planowana jest na weekend 17-18 kwietnia.